Filyos'ta Ömer Ünal Hanedanlığı Sona Erdi, Yeni Başkan Erol Acar Filyos'ta Ömer Ünal Hanedanlığı Sona Erdi, Yeni Başkan Erol Acar

CHP Çaycuma İlçe Kadın Kolları seçimine İlçe Başkanı Fahri Diler'in şok sözleri damga vurdu. 

1 Haziran 2024'te gerçekleştirilen CHP Çaycuma İlçe Başanlığı seçimlerinde 2 aday yarıştı. Avukat Çiler Başoğlu ve Melike Barlas Uzaldı'nın yarıştığı CHP Çaycuma Kadın Kolları olağan kongresinde Avukat Çiler Başoğlu'nun yönetim listesinde yer alan 7 kişinin parti üyesi olmadığı gerekçesiyle bu isimleri değiştirmesi teklif edildi. Parti üyesi olmayan bu isimler arasında Filyos Belediye Başkanı Erol Acar'ın eşi Ümran Acar da bulunuyordu. 

Ancak Çiler Başoğlu bu isimleri değiştirmeyi kabul etmedi. Bunun üzerine yaşanan tüzük tartışması sırasında polis çağırılmak üzere arandı. 

Kadın üyelerin tepki göstermesi ve durumu Genel Başkana ve Kadın Kolları Genel Başkanına ileteceklerini bildirmesi üzerine Çaycuma İlçe Başkanı Fahri Diler; "Ben Özgür Özel tanımam, Aylin Nazlıaka tanımam, Merve Kır tanımam, seçim iptal" diyerek şok sözler sarf etti. 

İlçe Başkanının kongrede sarf ettiği sözler sebebiyle 50 civarında dilekçenin genel merkeze gönderildiği bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan, parti üyesi olmayan 7 kişinin Avukat Çiler Başoğlu'nun listesinde olmasına rağmen divan kurulu tarafından seçim onaylanmış ve gerçekleştirilen seçimde Avukat Çiler Başoğlu 112, Melike Barlas Uzaldı ise 103 oy almıştı.

İçerisinde Filyos Belediye Başkanı Erol Acar'ın eşi Ümran Acar'ın da bulunduğu parti üyesi olmayan 7 kişinin nüfuslarının da kullanılarak kazanılan seçimin tüzüğe aykırı olarak divan tarafından başlatıldığı ve haksız sonuca sebep olduğu, parti tabanında gösterilen tepkiler arasında. 

CHP Genel Merkezine gönderilen dilekçeleren bir örnek; 

Editör: Haber Merkezi