Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökmen Karali, Teşkilatın düzenlediği iftar programında, "Cumhur İttifakında çatlak, Selim Alan'ı desteklemeyecekler" dedikodularına son noktayı koydu. Düzenlenen iftarda Cumhur İttifakı tam kadro yer alırken Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Karali, "Ömer Selim Alan'ın yanındayız" dedi. 

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Alaborina Restoran'da düzelenen iftar programına; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Murat Kotra, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Dr. Ömer Selim Alan, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Çağatay İpekçi, MHP eski İl ve ilçe başkanları, sendika temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Borç Bahane Edilerek Sözlerin Yerine Getirilmemesi Söz Konusu Değildir! Borç Bahane Edilerek Sözlerin Yerine Getirilmemesi Söz Konusu Değildir!

"Ömer Selim Alan'ın yanındayız" diyerek dedikodulara son noktayı koyan Gökmen Karali konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Bizim herhangi bir konuya malzeme verecek bir durumumuz yok. Liderimizin de, teşkilatımızın da emrettiği gibi, Cumhur İttifakımızın arkasında dimdik duracağız. Merkezde biz Cumhur İttifakı adayının yanındayız. Bununla alakalı çıkan sorun ve sıkıntıların farkındayız. Ancak bunun sonuç hakkının sebebi de şudur. Ömer Selim Alan'ı liderimiz hedef gösterdikten sonra, biz liderimizin gösterdiği hedefin dışında hareket etmeyiz. Bugün söylediğim gibi Ülkü Ocakları'nı anlattığımı düşünüyorum. Hepinize teşekkür ediyor, konuşmamı sonlandırıyorum. Sağ olun, var olun" dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan iftar programı sonrası yaptığı açıklamada; 

"Ramazan ayının manevi atmosferinde, Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu iftar programına katıldık.

Ortak değerlerimiz etrafında kenetlendiğimiz birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz bu iftar yemeğinin, kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyor, bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanımız Sn. Gökmen Karali ve emeği geçenleri kutluyorum.

Allah sofralarımızdan bereketi, gönüllerimizden muhabbeti eksik etmesin. Cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçlarla beraber ettiğimiz duaları kabul eylesin inşallah" dedi.