AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK

İlimizin yüksek kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle, şehir merkezimizde de olası etkilerine karşı kaldırım, sokak, cadde ve mahalle yollarının sürekli ulaşıma açık olması için Devrek Belediyesi ekipleri hazır bekliyor.

    Devrek’te, kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuzluk yaşamamaları amacıyla, Devrek Belediyesi Kar Ekibi oluşturdu. 70 personel, 3 kar bıçaklı iş makinası, 2 iş makinası, 1 traktör, 1 kar kürüme aracı ve 4 tuzlama aracından oluşan ekip hazır olarak bekliyor. Belediye don, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı da yeterli miktarda tuz stoğu bulunduruyor.

    İlçe merkezindeki yol güzergahlarının sürekli açık olması, halkın yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmemeleri için belediye ekipleri gece gündüz görev başında olacak.

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “İçinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle, bölgemizde ve ilçemizde kar yağışı bekleniyor. Belediye olarak bütün hazırlıklarımızı tamamladık, tüm imkanlarımızla birlikte sahada olacağız. Halkımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemeleri için bütün tedbirlerimizi aldık. Her zaman milletimizin emrindeyiz. Olası yoğun kar yağışı durumunda hemşehrilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları çok önemlidir. Zorunlu haller dışında trafiğe çıkmamaları, ayrıca kış lastikleri taksınlar zincirlerini yanlarından ayırmasınlar” diye konuştu.