Devrek Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Eski Terminal Alanı Meydan Düzenleme Projesinin açılışı büyük bir iftar organizasyonu ile birlikte yapıldı. 

Şehit Jandarma Üsteğmen Murat Taylan Öncel'in ismi verilen, KÜTÜPHANE, KİTAP KAFE - ETÜT SALONU, KADIN EMEĞİ PAZARI, MEYDAN açılışı ve iftar programına Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural, partililer, Devrek TSO Meclis Başkanı Engin Kalay ve Devrek halkı katıldı.

CHP İl Başkanı Devrim Dural, Devrek halkının Ramazan ayını kutlayarak başladığı konuşmasında "Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'un yaptığı hizmetleri anlatmakla bitirmek mümkün değil" dedi.  Dural, "Başkanımız yaptıklarını vincin ucuna asmış. O kadar çok iş yapmış ki ancak vincin ucunda gözükebiliyor" dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz ise konuşmasına espirili bir giriş yaptı. Çetin Başkan'ım balkon konuşmasını yapacağı yeri hazırlamış diyen Yavuzyılmaz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Devrek halkına selamlarını iletti. 

"Sizleri sevmek, sizlere hizmet etmek ne kadar güzelmiş, bugün bunu bir kez daha anladım. İyiki varsınız" diyen Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt şu ifadeleri kullandı.

"5 yılın arkasına sığınmadık. Pandemi, depremler, sel, ekonomi mazeretimiz olmadı. Sadece çalışmak için uğrştık. Gazi Mustafa Keemal Atatürkün Çok güzel bir sözü var. Hep kendime de bunu söylerim devamlı. "Tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak." Elli bin tane laf söylüyorlarr bana. Çalışmadı diyebiliyorlar mı? Diyemezler.

Burası, eski hali ile çok kötü görüntüsü olan, araç parkı olarak kullanılan bir alandı. İlk önce bir mescit yapalım dedik. Kadınlarımızın ürettiklerini satıp ev ekonomisine katkı sunması için 21 tane Kadın Emeği standı yaptık. Her şeyini kendim çizdim, yeri geldi arkadaşların kafasında boza pişirdim. 

Yoldan geçen arabalar buraya uğramıyordu. Artık Devrek'e girilecek. Devrek'e girmeleri için çok şeyler yaptık. Karşıyaka'yı güzelleştirdik. Saat kulesini yaptık. Seyir Terası yaptık, Egemenlik'i harika bir hale getirdik. 5 senemizin 1,5 senesi pandemi, 10 aydır selle uğraşıyoruz. 2,5 sene içinde mazerete sığınmadan, ağlamadan, mızmızlanmadan, şikayet etmeden, bahane üretmeden her şeyi yaptık. Emin olun bir dahaki döneme iş bırakmadık. 

Baktı gördü, Çetin Bozkurt her yeri tamamladı, bitirdi. Hazıra konmak istiyor. Yok öyle yağma. Kimseyi hazıra kondurmam ben. Daha bu halkın bize ihtiyacı var. Benim de bu halka ihtiyacım var. Sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Devrek'i bambaşka bir hale getireceğiz. Hepinizi çok seviyorum" dedi. 

Bu Projeler Devrek'e Çok Yakışacak Bu Projeler Devrek'e Çok Yakışacak

Konuşmaların ardından dualarla açılış yapıldı. Ardından Devrek halkı ile birlikte İftar açıldı.