CHP Zonguldak Belediye Başkan A.Adayı Diş Hekimi Zeki Günalp, 14 Ocak Pazar Günü Saat: 13.00'de Ankara Tandoğan Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Anayasa, Hukuk, Adalet, Demokrasi' mitingine tüm vatandaşları davet etti. 

Anayasanın askıya alındığı, hukuk darbesinin yaşandığı günümüzde, adaletimize sahip çıkmak için, demokrasimize sahip çıkmak için, geleceğimize sahip çıkmak için, tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti için tüm vatandaşları, Ankara'da Tandoğan Meydanı'nda gerçekleşecek olan mitinge davet eden Günalp; 

Kız çocuklarımızın karşına asker dikmek ne demektir? Kız çocuklarımızın karşına asker dikmek ne demektir?

"Anayasa Mahkemesi seçilmiş Milletvekili Can Atalay'ın hak ihlali kuralına karar verip tahliyesi yönünde hükmetmişti. Fakat Yargıtay, Anayasa Mahkemesi'nin bu kararına uymayı reddetti. Hatta bu kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu. Oysa Anayasamıza göre, Anayasa Mahkemesi'nin aldığı karar bütün kurum ve kişileri mutlak bir şekilde bağlar. Bu yapılan hukuk darbesidir. 

Anayasanın askıya alındığı, hukuk darbesinin yaşandığı günümüzde, Can Atalay'ın yaşadığı bu durumun, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başına gelmemesi adına,  adalete sahip çıkmak için, demokrasimize sahip çıkmak için, geleceğimize sahip çıkmak için, tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti için tüm vatandaşlarımızı, Ankara'da Tandoğan Meydanı'nda gerçekleşecek olan büyük mitinge davet ediyorum. Gelin hep beraber ülkemize sahip çıkalım" dedi.