TOBB öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası üyesi Denko Mobilya İmalat Yapı Malzemeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. de 100 şirket arasına girerek ödül aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) işbirliğinde, şirketlerin 2019-2021 arası 2 yıllık ciro artışı dikkate alınarak yapılan Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı.

ZONGULDAK'TAN DENKO MOBİLYA LİSTEDE

Türkiye 100 sonuçları; Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve iş dünyasının katılımıyla TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ankara’da düzenlenen törenle açıklandı. Listede 27 farklı ilden ve 35 ayrı sektörden şirketler yer aldı.

Listedeki 100 şirketin söz konusu dönemde ortalama büyümesinin yüzde 569 olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Bu, çok çarpıcı bir rakam. Çünkü Türkiye’deki milli gelir artışının 8 kat üzerinde bir performans gösterdiler. Yine aynı süre içinde, çalışan başı üretimlerini, yani verimliliklerini ise ortalama yüzde 267 artırdılar. Ayrıca her biri ortalama 103 kişiye istihdam sağladı. 2019-2021 döneminde Türkiye 100 şirketlerinin istihdamı yüzde 49 arttı. Türkiye 100 şirketlerinin yüzde 71’i ihracat yapıyor. Tam 76 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyorlar. Böylesine büyük başarılar gösteren ve Türkiye 100’e girmeye hak kazanan şirketlerimizle iftihar ediyor, hepsini de yürekten kutluyorum.”

Ödül kazanan tüm girişimleri tebrik ederek, başarılarının devamını dileyen Ticaret Bakanı Ömer Bolat da ”Bu ödüller, hem bireysel hem de ulusal düzeydeki ilerlemenin somut bir kanıtı olarak, gelecekte daha fazla yenilik ve uluslararası başarıya olan inancımızı pekiştiriyor. Bu başarıların, sürdürülebilir büyüme ve yenilikçilikle daha da ileri taşınacağına dair güvenim tamdır” diye konuştu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu da, böyle büyük bir başarı gösteren ve Türkiye 100’e girmeyi başaran Denko Mobilya İmalat Yapı Malzemeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni kutluyor başarılarının devamını diliyorum dedi.

Denko Mobilya'nın ödülünü Genel Müdür Deniz Saraç aldı. 

Ömer Ünal Hanedanlığını Sonlandıran Yeni Başkan Acar'dan Teşekkür... Ömer Ünal Hanedanlığını Sonlandıran Yeni Başkan Acar'dan Teşekkür...