BAŞKAN BOZKURT YENİ DÖNEM PROJELERİNİ AÇIKLADI

İŞTE DEVREK’TE YAPILACAK PROJELER!

Devrek Belediye Başkanı ve CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, yeni dönemde yapacağı projelerini açıkladı.

Devrek Çınar Otel’de düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, Önceki Dönem Milletvekilleri Hurşit Güneş, Ali İhsan Köktürk, Turhan Mahmutoğlu, CHP İl Başkanı Devrim Dural, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, CHP Devrek İlçe Başkanı Uğur Dikenli ve vatandaşlar katıldı.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yapılacak projelerin tamamının kendini amorti edecek projeler olduğunu belirterek, “Yeni dönemimizde bir çok projeleri birlikte yapacağız. Devrekliler hizmetin en güzeline layık bu nedenle bütün projelerimizi insan odaklı olarak gerçekleştireceğiz. Bizi 5 yıldır ekonomik olarak boğmaya çalışıyorlar, boğamadılar. Ama yeni dönemde de boğamayacaklar” diye konuştu.

Başkan Bozkurt projelerini şöyle açıkladı:

Anaokulu projesi: Şuanki emniyet müdürlüğünün olduğu yere büyük bir Anaokulu yapacağız. Bunun ilçemiz için gerekli olduğuna inandık. Çünkü mevcut anaokulları bu ilçeye yetmiyor.

Bastoncular Çarşısı: Bastoncularımızın talebi üzerine Bastoncular Çarşısını yeniden düzenleyeceğiz ve kent müzemizle birleştireceğiz. Dolayısıyla ilçemizin dünyaca ünlü bastonunun satış ve tanıtım yerlerini yeniden ele almış olacağız.

Halk Ekmek (Glutensiz gıda fırını): İlçemizde 19 ailenin buna ihtiyacı var. Glutensiz gıdaya ulaşmada zorluk çekiyorlar. Bu projemizle onları rahatlatacağız. Eski terminal Alanında bu amaçla fırın ve satış büfesi yapacağız.

Havuz Projesi (Yarı olimpik havuz): Devrek’te gençlerimizin, çocuklarımızın yararlanabileceği, yüzme ve sportif faaliyetlerini yürütebilecekleri bir havuz yapacağız, bunun projesi ve yeri hazır.

Belediye Toplu Konutları (96 konut): Yeni Terminal Alanı’nın karşısına 96 konutluk toplu konut yapacağız, almak isteyen insanlar var. Ben TOKİ’ye karşıyım zaten yer benim olduktan sonra ben yaparım. Yeri ve finans hazır.

Toplantı ve Konferans Salonu: Eski Hastanenin olduğu yere toplantı ve konferans merkezi yapacağız. Bu projemiz de kendini amorti edecek bir projedir.

Dedeoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi (Depreme dayanıklı yeni binalar): Devrek’in kentsel olarak artık yorgun olduğu, binalarının da oldukça eski olması nedeniyle Dedeoğlu Köyü mevkiinde kentsel dönüşüm projesini başlatıyoruz. Yeri hazır, finansmanı hazır kendini amorti edecek bir projemizdir.

Belediye Yeni Hizmet Binası: Eski belediye hizmet sinamız çürük çıktı. Orada çalışmamız mümkün değildi. Biz buraya yeniden iki katkı bir hizmet binası yapacağız. Yan tarafı sit alanı, koruma alanı olduğu ve caminin minaresini yasal olarak geçemeyeceğimiz için iki katlı bir belediye hizmet binasını yeniden yapacağız.

Özcan Ulupınar’ın oranın sit alanı olduğundan bile haberi yok, belediye hizmet binasını çok katkı yapacakmış, Allah akıl versin.

Devrek Hamamı Projesi: Allah nasip ederse ilçeye bir hamam kazandıracağız" dedi.

Başkan Çetin Bozkurt konuşmasının son bölümünde de iki dönem belediye başkanlığı ve iki dönem milletvekilliği yapan Özcan Ulupınar döneminde Devrek’in kaybettiklerini de tek tek saydı. Bunun için Özcan Ulupınar’ın belediye başkanı seçilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Proje tanıtım sonrasında söz alan önceki dönem CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Başkan Bozkurt’u kutlayarak, projeleri için kaynak yaratacağının sözünü verdi.

Güneş, “İstanbul’da park ve bahçelerde kullanılan bankların Devrek Belediyesi tarafından imal edilmesi ve Devrek Belediyesine artı gelir elde etmek için söz verdi.

Devrek'te Çetin Bozkurt Döneminde yapılanlar; 

Eski Terminal Alanı Meydan Düzenlemesi
Kitap Kafe
Kütüphane
Kadın Emeği Stantları
Mesut Özil Spor tesisi
Seyir Terası
Eğemenlik Düzenlemesi
Cumhuriyet Alanı Yenileme
Abdullah Sabri Efendi Mescidi
Güdüller Mescit
Egemenlik Kafeterya
9 Hizmet aracı
Mekekler Sosyal Tesisi
Çocuk Parklarını Yenileme
Yeni Çocuk Parkları
Kent Müzesi
Karşıyaka Meydan Düzenlemesi
Vedat Ali Özkan Caddesi Yenileme
Dr. Veysel Atasoy Caddesi Yenileme
Dağ Suyu Hat Yenileme
Hayvan barınağı Modern klinik
Ulusal Safder Kartoğlu Yarı Maratonu
Ulusal Şiir & Öykü Yarışması
Devrek Halkoyunu Ekibi
(Pandemi) Halk Manavı
Öğrencilere Tablet
Evde Kuaför Hizmeti
Bastoncular Çarşısı Düzenleme
Marangoz Atölyesi
Modern Taksi Durakları
Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi
Bisiklet Tamir Atölyesi
Sobacılar Çarşısı Düzenleme
Karşıyaka Tahsilat Ofisi
Üst Geçit Asansör
Açık Oto Pazarı
Şehit ve Gazi Çocukları ile
Öksüz ve Yetimlere Eğitim Desteği
Su Fiyatlarına % 25 indirim (2020 Yılı)
Çocuk Sokağı
8.050 m² Beton-Asfalt Yol
250.000 m² Parke Yol-Kaldırım
2.100 mt. Bisiklet yolu
25.000 mt. İçme Suyu Hattı
9.000 mt. Yağmursuyu Hattı
10.000 mt. Kanalizasyon Hattı
5.000 mt. Açılan Yeni Yol
37.000 mt. Doğalgaz Hattı

Başkan Bozkurt'tan Büyük Mitinge Davet Başkan Bozkurt'tan Büyük Mitinge Davet