“ÖZCAN CAMİYİ YIKTILAR YALANINDAN ÇARK ETTİ” 


BAŞKAN BOZKURT: ÖZCAN SEN, ‘BEN KİMSEYE KEFİL OLMAM 
ÇETİN SANA OLURUM’ DİYORDUN, NE OLDU?

    
   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, AKP Başkan Adayı Özcan Ulupınar’ı eleştirerek, “Dün bana, ‘Senden başka hiç kimseye kefil olmam’ diyen Özcan Ulupınar, bugün bana her türlü iftira ve yalanı atıyor” dedi.
    Başkan Çetin Bozkurt seçim çalışmalarında yaptığı konuşmada, “Özcan aday olduğundan bu yana hep bizi eliştiriyor, bize yalan ve iftira atıyor. Kafası karışık. Bir dediği bir dediğini tutmuyor. Çok değil bir buçuk ay önce bana, ‘Kimseye kefil olmam sana kefil olurum’ diyen Özcan şimdi kalkmış bizimle uğraşıyor. Aday gösterilmese bizim yanımızda olacaktı, aday oldu bize demediğini bırakmıyor. Yalan ve iftiranın bini bir para. İki kez başkanlığı ve iki kez de milletvekilliği döneminde Devrek’e bir çivi çakmayan Özcan’ı hep birileri itelemiş, ama o hiçbir şeyi beceremedi.


Ey Özcan, bana ‘Kimseye kefil olmam sana kefil olurum’ diyordun, şimdi ne oldu da bizi eleştiriyorsun. Bu nasıl iki yüzlülüktür, bu ne aymazlıktır” dedi.


EN BÜYÜK PROJEM ÖZCAN!
     Konuşmasında, 31 Mart Pazar günü Özcan’a aman verilmemesini isteyen Başkan Bozkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    “Benim en büyük projem Özcan. Çünkü ona bir daha aman vermeyelim ki, Devrek artık bir şey kaybetmesin. Çünkü Devrek, Özcan döneminde, taburunu, sınırlarını, ormanlarını, şefliklerini, kamu kurumlarını kaybetti. Taburun kapanmasıyla otelci, manav, taksici, çaycı, berber kısacası tüm esnafımız kaybetti. Taburun kapanmayacağı yönünde bu halkı kandırdı, sonra ne mi oldu? Tabur kapandı, tabur buradan gitti. İşte bu ilçenin ekonomik çöküşünü bu Özcan başlattı.”


BU ÖZCAN’A BELEDİYECİLİĞİ ÖĞRETEMEDİM
    Konuşmasında belediyede 30 yılı aşkın görev yaptığını, Özcan Ulupınar ile geçmişte görev yaptığını ama ona bir türlü belediyeciliği öğretemediğini ifade eden Başkan Bozkurt,  “Belediyeye girdiğimde Yirmi dört yirmi beş yaşındaydım. Şerefimizle, haysiyetimizle çalıştık. Bir çok belediye başkanıyla çalıştım. Birçok belediye başkanımızla beraber mesai harcadım. Ben Nadir Saraç’la çalıştım,  Ben nadir Saraç’tan insanlara nasıl davranılması gerektiğini, nasıl yaklaşması gerektiğini öğrendim. Hasan Albay ile çalıştım ondan disiplini öğrendim. Ve en son Mustafa Bey'le çalıştım. Teknik bir adam nasıl olunur? Teknik konularda nasıl karar verilir? Bunlar nasıl uygulanır? Geçmişin tecrübeleri nelermiş onları öğrendim. Ama ben bu Özcan’a belediyeciliği öğretmeye çalıştım, ama bir türlü öğretemedim. Belediyeciliği beceremedi, şimdi tekrar becereceğim diye uğraşıyor. Onun en iyi bildiği şey yalan söylemek, Allah'tan en iyi bildiği şeyi öğrenememişiz ondan. Başkanlığı döneminde halktan kaçmak için üç ayrı yere makan odası yaptı. Arayan soranlara kendini yok dedirtti. Bunları unutmadık, unutmadı bu halk. Bu halk onu beş yıllığına belediye başkanı seçti, sizleri bıraktı gitti, milletvekili oldu. Yapmadı mı bunu? Sonra ne yaptı, ağladı sızladı. ‘Bunlar beni milletvekili yapmazlar. Bunlar şöyle, bunlar böyle. Hep kendi siyasi görüşlerinde olanları suçladı. Gezdi, dolaştı, gezdi, gezdi, dolaştı” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM TIĞ İZMİRLİ OKURLARIYLA BULUŞACAK İBRAHİM TIĞ İZMİRLİ OKURLARIYLA BULUŞACAK


SABAH AYRI AKŞAM AYRI YALAN SÖYLÜYOR
     Konuşmasında Özcan Ulupınar’ın sabah ayrı akşam ayrı yalan söylediğini belirten Başkan Bozkurt, “Sabah ayrı yalan söylüyor, akşam ayrı yalan söylüyor. Bakın cezaevine gidiyor, gardiyanların tepkisiyle karşılaşınca ‘Ben cezaevini kapatmıyorum’ diyor, ev toplantısında ise, ‘Ben cezaevini kapatıyorum’ Hangisi doğru? Ben çok basit sorular soruyorum. Bu soruları Devrekliler adına soruyorum. Bakın bu arkadaşımız heyelanzedelere bir sene içersinde ev sözü verdi mi? Verdi. Heyelanzedelere cevap vereceksin. Bu adam, Devrek Belediye Başkanlığı için ‘Ben attan inip eşeğe binmem” dedi mi? Dedi. Gideceksin, bütün görev yapmış, rahmete ermiş veya hayatta olan belediye başkanlarımızdan özür dileyeceksin” diye konuştu.


TABUR GİTMEYECEK DEDİN, GİTTİ!
BU ESNAFIN AHI VAR SENDE, AHI!

      Başkan Çetin Bozkurt, Özcan Ulupınar’ın vekilliği döneminde “Devrek Taburunun gitmeyeceğini/ kapanmayacağını”, söylediğini hatırlatarak, “Üzerine basarak siyaset yaptığın insanlar var bu Devrek’te. Sesleri çıkmıyor. Ama onların üzerine basarak ben belediye başkan adayıyım dedin. Onlardan da özür dile, dedim. Dilemedin.
İlçemizin en önemli kurumlarından biri de taburdu. Sen tabur gitmeyecek demedin mi Özcan Ulupınar? Evet. Keza ben olduğum sürece tabur gitmeyecek demedin mi? Peki ne oldu? Tabur gitti. Cezaevi geldi. Doğru mu? Sen, Özcan Ulupınar, tekrar ediyorum. Benle uğraşacağına,  kahvesini kapatmak zorunda kalan Ahmet amcadan, berber dükkanında zarara uğrayan Hüseyin abiden, çaycı esnafımızdan, otelcilerimizden, dolmuşcumuzdan, taksici esnafımızdan, manavdan kısacası Devrek'te olan bu işten zarar gören herkesten özür dilemek zorundasın, helalleşmek zorundasın. Çünkü onların hepsinin sen de ahı var, ahı!” dedi.


ŞEMSİ PAŞA CAMİİ YALANINDAN ÇARK ETTİ
    Özcan Ulupınar ısrarla 1944 yılında Gerede-Çerkeş depreminde yıkılan Şemsi Paşa Camii için; “Şemşi Paşa Camii’ni yıktılar, yerine kaymakam evi yaptılar” yalanına sığındı. Depremin yıktığı camiiyi, üstü kapalı olarak “CHP yıktı” demeye getirdi ama tutmadı bu yalanı. Neyseki dün akşamki konuşmasında, ‘Depremde yıkılan camiyi biz yapacağız’ dedi. Evet, yapalım, birlikte yapalım halkımız ne isterse onu yapalım. Ama bu halkı Allah’ın camisi ile kandırma Özcan, kandırma!” dedi.


TOPLU KONUT VE ŞEHİTLİK ABİDESİ NEREDE?
     Özcan Ulupınar’ın 2004 yılı vaatleri arasında toplu konut ve Şehitlik Abidesi yer aldığını anamsatan Başkan Çetin Bozkurt, “Özcan verdiği bu vaatleri unuttu. Bunların hiçbirisini yapmadı. Belediye tarafından yeni toplu konut alanları oluşturacaklarını ve halkı ucuz konut sahibi yapacaklarını vaat ederek halkın oyunu aldı, ama bu vaadinin de üstüne yattı. Sonra ilçemizin uygun bir yerine Kurtuluş Savcaşı, Terörle Mücadele ve Maden Şehitleri için bir şehitlik abidesi yapacaktı. Yapmadı, unuttu, zaten verdiği her sözü unutuyor. Özcan, ‘14 Proje sözü verdik, 86 proje yaptık’ diyorsun. 14 proje arasında yer alan toplu konut, otopark, şehitlik abidesi, turizm, sanayi ve öğrenci şehri olma gibi konularda bu ilçeye ne yaptığını merak ediyorum. Devrek öğrenci şehri, sanayi şehri oldu mu? Bunların hangisini yaptın? Ama tuvaletleri ücretsiz yapmakla övünüyorsun. Taburun gitmesini durduramayan Özcan şimdi kalkmış hükümet arkamda diyor, varsın desin. Senin sözünü o zaman dinlemediler, şimdi niye dinlesinler?” görüşlerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi