HACI MAHMUT KIRKPINAR İÇİN KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDE TÖREN DÜZENLENDİ

SAHİL VE ÇARŞI İÇİNDE MOTOSİKLETLERE CEZA KESİLİYOR SAHİL VE ÇARŞI İÇİNDE MOTOSİKLETLERE CEZA KESİLİYOR

▶ BAŞKAN POSBIYIK: LİDER ÖZELLİĞİ OLAN BİR DOSTUMUZDU

▶ Rahatsızlığı nedeniyle vefat eden Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem Belediye Meclis Üyesi Hacı Mahmut Kırkpınar için Kdz. Ereğli Belediyesi önünde tören düzenlendi.

▶ Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘Hacı Mahmut Kırkpınar çok eski dostumdu. Lider özelliği olan biriydi. Ereğli’ye hem ticari hem siyasi olarak hizmetleri oldu. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

▶ Törene Belediye Başkanı Halil Posbıyık, başkan yardımcıları, daire müdürleri, eski-yeni belediye meclis üyeleri, ailesi ve sevenleri katıldı. Başkan Posbıyık, Kırkpınar ile eskiye dayanan bir dostluğu bulunduğunu belirterek; “1946 yılında Sivas’ın Gürün İlçesi’nde doğdu, 1975 yılında Kdz. Ereğli'ye gelerek ticaret hayatına atıldı, uzun yıllar pazaryeri esnafı olarak ticari hayatını sürdürdü, 1990’lı yıllarda Anavatan Partisi’nde birlikte görev yaptık. Milliyetçi Hareket Partisi’nde yöneticilik yaptı. 2014 -2019 yılları arasında AK Parti Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı. Evli ve dört çocuk babası. Lider özelliği olan biriydi. Ereğli’ye hem ticari hem siyasi olarak hizmetleri oldu. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

▶ Törenin ardından Kırkpınar’ın naaşı cenaze namazı için Hacı Ali Baycık camisine götürüldü.

Editör: Haber Merkezi