Batı Karadeniz Edebiyat Topluluğu (BKET) 4. Toplantısını, Şiir ve Müzik Dinletisi etkinliğini Gökçebey’de yaptı.

    Gökçebey’in Veyisoğlu Köyünde yapılan şair ve yazarlar buluşmasına Veyisoğlu Köyü Derneği Başkanı Ali Rıza Yılmaztürk ile yazar Nail Yurtaçan ev sahipliği yaptı.

Gökçebey'de İftira ve Yalan Siyaseti, "Acizliğin Fotoğrafı" Gökçebey'de İftira ve Yalan Siyaseti, "Acizliğin Fotoğrafı"

    Toplantıda, Batı Karadeniz Edebiyat Topluluğu (BKET)’nun şuan itibarıyle topluluk olarak faaliyetlerini sürdürmesi kararlaştırılırken Zonguldak, Bartın ve Karabük İl Temsilcileri ve İlçe Temsilcileri belirlendi. Buna göre, Zonguldak’ın Güldem Işık, Bartın’ın Oral Yılmaz ve Karabük’ün il temsilcisi de Döndü Açıkgöz oldu. İlçe Temsilciliklerine ise, Devrek Elif Sağım, Kozlu Muharrem Akman, Gökçebey Nail Yurtaçan, Ereğli Salim Çalık, Çaycuma Murat Aktaş, Yenice Mustafa Akay, Safranbolu Tuğba Turan.

     Denetleme Kurulu; İbrahim Tığ, Keramettin Çetin, Selma Aydın, Aynur Muslu, Salim Çalık’tan oluştu.

     Etkinlikte Şiir ve Müzik Dinletisi yapıldı. Selma Aydın, Mithat Çanatçı, Döndü Açıkgöz, İbrahim Tığ, Ramazan Çakıroğlu, Keramettin Çetin, Elif Sağım, Gülden Işık, Salim Çalık, Aynur Muslu, Muharrem Akman, Vedat Dinç, Oral Yılmaz, Serkan Boğa, Nail Yurtaçan, Avniye Baruönü, Metin Çengel, Erol Çatma, Mustafa Akay, Ayşen Köktürk, Murat Aktaş, Yetkin Dursun, Şennur Güneş gibi şair ve yazarlar eserlerinden örnekler sundu. Sanatçılar da birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

     Etkinlikte İbrahim Tığ, Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu, Nazım Hikmet, Enver Gökçe, Rıfat Ilgaz, Cemal Süreya, Orhan Veli, Oktay Rıfat, Ahmet Haşim gibi Türk edebiyatının seçkin şairlerin şiirlerinden örnekler verirken, Mithat Çanakçı da, bölge insanının yaşam, kültür ve sanatından damıtarak ortaya koyduğu güftelerinden örnekler sundu.

    Etkinlik sonrasında köylü kadınlar hazırladıkları birbirinden güzel yöresel ürünlerin ikramında bulundu.

Editör: Haber Merkezi