Palabaş Görevi Devraldı, Tebrikleri Kabul Ediyor... Palabaş Görevi Devraldı, Tebrikleri Kabul Ediyor...

Çatalağzı MHP Belediye Başkan Adayı Yavuz Palabaş, seçim çalışmalarında yanında olan kişiler nedeniyle tepkileri üzerine çekti. Lise öğrencisi bir öğrenciye taciz suçundan sabıkası bulunan, 2 ay cezaevinde yatan ve denetimli serbestlik ile cezaevinden çıkan A.A.'nın Palabaş'a destek vermesi ve seçim çalışmalarında yanından ayrılmaması tepki toplamaya devam ediyor.

Öte yandan; Çatalağzı Belediyesine alkollü olarak  saldıran ve camlarını ve kapılarını kıran kişilerin de Palabaş'ın seçim çalışmalarında destek vermesi bir diğer tepki konusu. Eğitimci kimliği ile bu kişileri yanında gezdiren Palabaş'ın Çatalağzı'nda çok büyük tepki topladığı ve seçim sonuçlarına olumsuz yansıdığı kamuoyunda tartışılıyor.

Kariyer Medya tarafından Çatalağzı'nda yapılan anketlerde Mevcut başkan Adnan Akgün karşısında seçimi alamayacağı görülen MHP'nin öğretmen olan Belediye Başkan Adayı Yavuz Palabaş'ın, lise öğrencisine taciz suçundan hakkında mahkumiyet kararı bulunan A.A. isimli şahıs ile seçim çalışması yürütmesi Çatalağzı halkının tepkisine neden oldu. 

Aday olduğu belediyeye saldırı düzenleyen şahısların seçim gezilerinde Palabaş'ın yanında olması ise yadırganıyor. Çatalağzı'nda AK Parti'nin adayının halkın isteği yönünde belirlenmemesi nedeniyle yapılan anket çalışmalarının sonuçlarına göre AK Parti üçünücü parti konumuna düşmüş, MHP ise CHP'nin en yakın rakibi olmuştu. Ancak Palabaş'ın seçim çalışmalarına katılan şahısların kimlikleri Palabaş'ı zora soktu.

Halkın Sesi'nde yayınlanan haberde; Palabaş, Lise öğrencisi çocuğa tacizden hüküm giymiş ve cezaevinde yatmış olan bir kişi ile seçim çalışmalarını birlikte yürüttüğü belirtildi. 

Eren Enerji Lisesi'nin Kantinini işletirken lise öğrencisi küçük kısa taciz suçlamasından hüküm giyen ve de Cezaevinde hapis yatan kişinin halen Eren Enerji Lisesi'nin kantinini eşinin üzerinden yürüttüğü ve İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Tacizciye” dur dememesi farklı şekillerde yorumlandı. 

Lise öğrencisine taciz suçudan 2 ay hapis yatan ve denetimli serbestlikten yararlanarak cezaevinden çıkan A.A. isimli şahsın Palabaş'ın seçim çalışmalarında yanı başında olması, hem MHP camiasını hem de Çatalağzı halkını rahatsız ediyor. Öğretmen olan Yavuz Palabaş'ın Lise öğrencisine taciz suçundan mahkum olan bir şahsı yanında bulundurması kafalarda soru işareti oluşturuyor. Öte yandan tacizden hapis yatan bu kişiye danışmanlık sözü verdiği de idialar arasında.