Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) 35. Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yapan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, gazetecilere ayar vermeye kalktı. Gazetecilere 'çürük elma' benzetmesi yapan Erdem'in konuşmasına tepki gösteren gazeteciler, "Sen önce yanından ayırmadığın kişiye bak. En çok O'nun hakkında 'çürük elma' diye bahsediliyor" dediler. 

ZGC Kongresinde kendisini eleştiren gazeteciler hakkında konuşan Erdem'in sürekli gazetecileri eleştiren tavrı tepki çekti. Adaylık sürecinde gerçekleştirdiği ZGC ziyareti sırasında kendisine soru soran gazeteciyi azarlayan Erdem'in, ZGC kongresinde selamlama konuşması yapması beklenirken  gazetecileri eleştirmesi tepkileri de beraberinde getirdi. 


Tahsin Erdem kongrede şu ifadeleri kullandı; 
“Söylenecek çok şeyi var basının. Meslek camialarında, sadece basın değil, birçok meslek dalında mutlaka bu tabiri kullanacağım. Her meslekte çürük elmalar var. Basın dördüncü kuvvettir. Burada asıl vatandaşın doğru haber alma hakkını yerine getirip getirmediğine bakmak lazım. Çok üzgünüm bu çürük elmaları yine yaratan biz siyasileriz. Zonguldak’ta basının geldiği seviye gerçekten çok üzücü. Nüfusun 100 binin altına düşmesini basın dikkate almadı. Benim kamudaki alanım, kütlem devletin kamu yararıdır gerisi beni ilgilendirmez. Basın benim eşimin belediyeyi yönettiğine ya da dışarıdan bazı basın mensuplarının benim masamın üzerine tespih bırakmasına değil. Asla böyle bir şey olmaz. Benim tarzım böyle bir şeye asla müsaade etmez. Kimse benim masama tesbih bırakmadı.

Kapuz'daki Silahlı Kavganın Zanlısı Yakalandı Kapuz'daki Silahlı Kavganın Zanlısı Yakalandı

HAKKIMDA YAZILANLAR BENİ MAĞDUR GÖSTERDİ

Belediyecilik anlayışım hakkında yazılan haberler kamuoyunda karşılık görmüyor. Hakkımdaki asılsız ve çirkin yazılar beni mağdur gösterdi. Bütün camialar bana destek oldu. Omuzlarımdaki yükün ağırlığının farkındayım benim önceliğim kamu yararıdır. Aranızdaki çürük elmaları ayıklayın. Bagajında hiç bir kirli çamaşırı olmayan bir adayım. Vatandaşın geleceğini harcayamazsınız. Benim en önemli projem tasarruf, ben israfı önleyeceğim. Burası ağlama yeri değil ama vatandaşın geleceğini de harcamayız. Seçimden önce değiştirilen aydınlatma direklerinin faturası bana kaldı” dedi. 

Editör: Haber Merkezi