Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak'ta görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek seçim startını verdi. Sahilde yeni yapılan Sürmen Kafe'de yapılan basın toplantısında konuşan AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, "Tarih Ömer Selim Alan'ı yazacak. Tarih bu dönemde görev yapmış olan insanları yazacak. Zonguldak adına bizler ileri diyoruz. Geriye dönmek yok. Geçmişten tecrübe edinerek ileriyi çok daha güzel planlamak istiyoruz. Bu yüzden de hemşerilerimizden yetki istiyoruz" dedi.

Çağlayan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Zonguldak’ımızın söze ihtiyacı yok!

Borç Bahane Edilerek Sözlerin Yerine Getirilmemesi Söz Konusu Değildir! Borç Bahane Edilerek Sözlerin Yerine Getirilmemesi Söz Konusu Değildir!

"Bizler, bir takım vaatler duyuyoruz, şu anda proje yok, yapacağız denilen bir şeyleri  yok. Yarışın içerisinde ama böyle algısal bir takım vaatler söz konusu. Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki; Zonguldak’ımızın söze ihtiyacı yok. İşe ihtiyacı var. Zonguldak'ımızın slogana ihtiyacı yok. Hizmete ihtiyacı var, yapılan işlerin devam ettirilmesine ihtiyacı var. İradeli kararların devam ettirilmesine ihtiyacı var.

Yapmak cesaret ister!

Her şeyi yapmak isteyebilirsiniz. Aklınızdan her şey geçebilir. Gönlünüzden her şey geçebilir. Düşünebilirsiniz. Proje çizdirebilirsiniz. Fakat yapmak irade ister, yapmak cesaret ister, güç kuvvet ve destek ister. Eğer iradeniz yoksa ki; geçtiğimiz 10 yıl içerisinde bu iradeyi gösteremediniz. Şu anda şehrimizin ne kadar büyüdüğünü herkese gösteren bir yerdeyiz. Geçmişte denediniz. O iradeyi gösteremediniz. O cesareti gösteremediniz. Tarih cesurları yazacak. İdare-i maslahatla yönetenleri değil, inandığı yolda dimdik ve emin adımlarla yürüyenleri yazacak. Bugün burada tarihe not düşmek üzere sizlerle paylaşmak istiyorum ki; tarih Ömer Selim Alan'ı yazacak. Tarih bu dönemde görev yapmış olan insanları yazacak. Zonguldak adına bizler ileri diyoruz. Geriye dönmek yok. Geçmişten tecrübe edinerek ileriyi çok daha güzel planlamak istiyoruz. Bu yüzden de hemşerilerimizden yetki istiyoruz. Emaneti teslim etmişlerdi. Bunun devam ettirilmesini rica ediyoruz“ dedi.