CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan, Kozlu ilçe sınırları içinde yaşayan bir şahsa özel hizmet konusu ile ilgili basın açıklaması yaptı. 

Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"Kozlu ilçe başkanlığı olarak, dün ortaya çıkan ve büyük bir şaşkınlıkla karşılanan iddiaları değerlendirmek üzere bu basın açıklamasını yapma gereği duyuyoruz.

Kozlu'da trol bir şahsın Milli Emlak'a ait olan bir yere 18 uygulaması kapsamı dışında, ruhsat almadan, belediyenin imkânlarından yararlanarak, istinat duvarı çekmek için beton döktürdüğü iddiaları, kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştır. Bu iddialar, bu trol şahsın ve siyasi makamlar arasındaki ilişkilerin çıkar dostluğunun ötesine geçtiği endişesini doğurmaktadır.

Ancak, bu iddiaların gerçekliğini veya sahteliğini doğrulamak bu trol şahsın tasarrufundadır.

Çağlayan'dan Altuğ Dökmeci'ye Destek Çağlayan'dan Altuğ Dökmeci'ye Destek

Eğer bu iddialar doğru çıkarsa, hangi çıkar doğrultusunda bu ayrıcalığın sağlandığını tespit etmek ve kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşmak bizim için büyük önem taşımaktadır. Adaletin ve şeffaflığın sağlanması, toplumun güvenini yeniden tesis etmek adına hayati öneme sahiptir.

Ayrıca, bu trol şahsın, iddia edildiği gibi Kozlu Belediye Başkanı Başkanlığı üzerinde etkili olması durumu doğru ise, belediyemizin hizmetlerinden eşit bir şekilde yararlanmayan vatandaşlarımızın da adil bir şekilde hizmet alabilmesi için çıkar ilişkisine mi sahip olması gerekmektedir.
Bu noktada, kamuoyunun sabırlı olmasını ve konunun detaylı bir şekilde peşinde olduğumuzu, her türlü gelişme ve sonuçlar konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğimizi bildiririz.
Kozlu ilçe başkanlığı olarak, 31 Mart gününden sonra Kozlu’da Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesinde dürüstlük, şeffaflık ve adalet ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğimizi taahhüt ediyoruz" dedi.

Editör: Haber Merkezi