Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Muharrem Kiraz, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ve yönetim kuruluyla bir araya geldi.

TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, 17 Ocak 2024 tarihinde GMİS’i ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü. Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu. Kiraz, Genel Başkan Yeşil’e maden işçilerinin yer altında tahkimat olarak kullandığı ve deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarında kullanılan domuz damını tasvir eden heykel takdim etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları Zonguldak’ta hız kesmeden devam ediyor Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları Zonguldak’ta hız kesmeden devam ediyor

Ziyarette, TTK’ya istihdam edilen 2 bin yeni pano ayak üretim işçisinin işe başlama süreçleri, yedek işçi adaylarının çağırılma süreçleri, müesseselere ayrılan kontenjanlar ve çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.