AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, TTK'nın özelleştirileceği iddiaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. 

"Halüsinasyon görenler bunu gerçekmiş gibi bir tavrın içine giriyorlar. Kesinlikle gerek maden işçimizi gerek hemşerilerimizi yanlış bilgilendiriyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun özelleştirilmesi için herhangi bir yönetimsel reform hazırlığı yok" diyen Çağlayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Dün Genel Maden İşçileri Sendikası'nın önderliğinde Zonguldak Platformu olarak bir basın açıklaması yapıldı. Bizler de bunu takip ettik. Genel Maden İşçileri Sendikası'nın yapmış olduğu basın açıklamasını, daha önceki ziyaretlerini ve hassasiyetlerini görüyoruz. Bunları doğal olarak da saygıyla karşılıyoruz. Ancak şunu belirtmekte fayda var; daha önce biz bu konuda bir açıklama yaptık. Kıymetli Milletvekilimiz Sayın Ahmet Çolakoğlu da bu konuda bir açıklama yapmıştı. Değerli hemşerilerim, bunu altını çizerek net bir biçimde söylüyorum: Ortaya atılan, Zonguldak'ta yayılan bilgi kesinlikle doğru değildir. Sanal bir gündem oluşturulmak isteniyor. Halüsinasyon görenler bunu gerçekmiş gibi bir tavrın içine giriyorlar. Kesinlikle gerek maden işçimizi gerek hemşerilerimizi yanlış bilgilendiriyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun özelleştirilmesi için herhangi bir yönetimsel reform hazırlığı yok. Ancak Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun geliştirilmesi ve büyütülmesi için her daim çalışmalar yapılmaktadır. Biz de bunların takipçisiyiz.


Değerli hemşerilerime şunu da açıkça söylemek isterim: Bizler, Zonguldak'ın faydasına olacak her işte avazımız çıktığı kadar sözümüzü söyleriz. Zonguldak'lı hemşerilerimizin yanında yer alırız. Hem milletvekillerimizle hem ilçe başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle, il genel meclis üyelerimizle ve tüm teşkilatlarımızla Zonguldak'lı hemşerilerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Konu ne olursa olsun, söz konusu Zonguldak'ın menfaatleri ise biz Zonguldak'ımızla birlikte yürümeye devam ederiz. Ancak yalan ve doğru olmayan, gerçek dışı rüyalar görerek hayal satarak Zonguldak'ta gündem oluşturanlara da bir çift sözümüz var: Sizler halüsinasyon görüyorsunuz, gerçek aklınızı bulandırıyorsunuz. Bundan vazgeçin.

Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi' Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi'


Yarın da bir aksilik olmazsa, bu işin sorumlusu Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nu büyütmek ve daha çok üretmek için gece gündüz çaba sarf eden kıymetli Enerji Bakanımıza, milletvekillerimizle ve Genel Maden İşçileri Sendikası'nın temsilcileriyle birlikte bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Birinci ağızdan da bu açıklamalar yapılacaktır. Bundan ötesi kesinlikle hayal satmak ve bir aldatmacadır. Kıymetli hemşerilerimizin bunlara itibar etmemesini özellikle rica ediyorum.


Bir başka açıdan, değerli arkadaşlar, Türkiye Taş Kömürü Kurumu her dönem birilerinin elinde siyasi malzeme olarak kullanılmaya çalışılıyor. Bunu artık bırakın. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nu siyasi malzeme olarak kullanmaktan vazgeçin. Oraya işçi alan bizleriz. İşçi almaya da devam edeceğiz. Bir kürek fazla üretilebilmesi için yapılması gereken her şeyi el birliğiyle, omuz omuza yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak'ımızı sadece Türkiye Taş Kömürü Kurumu'yla ilerletmek olmuyor. Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun yanında, bir taraftan kurumun özelleştirileceği yaygarası yapanlar, diğer taraftan bin üç yüz kişinin, bin beş yüz kişinin çalışacağı Filios'taki fabrikalara karşı çıkanlardır. Bunlar, tıpkı bugün belediyenin envanterinde olmasına rağmen milli ve yerli TOGG aracımıza binmeyenler, Türkiye Taş Kömürü Kurumu üzerinden siyasi atraksiyonlar yapmaya çalışmakta ve halkı galeyana getirmeye çalışmaktadır. Aslında bunları yaparak da kuruma zarar vermektedirler. Kuruma faydası olacak işlerin peşinde koşarsanız kolunuza gireriz. Kuruma zarar verecek işlerin peşinde olursanız karşınıza çıkarız. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi