AK Parti Devrek Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar, Devrek için tasarladığı geniş çaplı projeleri bir lansmanla kamuoyuna duyurdu. River Mill Park Otel'de gerçekleştirilen lansmanda Devrek için hazırladığı projeleri tanıtan Ulupınar,  "Vizyonumuz toplumun refahını destekleyen sosyal projeler üretmek" dedi.

KAMU BİNALARI TEK KAMPÜSTE TOPLANACAK

Ulupınar, projeleini şöyle açıkladı; “Belediye Hizmet Binası Projemizde, kaymakamlık ve devlet binalarını tek bir kampüse toplayarak, vatandaşlarımızın kamusal hizmetlere kolay ve verimli ulaşımını sağlayacağız. Kamusal alanların bir araya gelmesi yerel yönetimin idari süreçlerini hızlandıracak. Vatandaşımız tek noktadan tüm hizmetleri alabilecek. Kentsel planlama açısından da avantajlar sunan projemizde vatandaşlarımız için dinlenme alanları da yer alacak. Bu proje ile amacımız Devrek İlçe meydanını rahatlatmak.

BEDESTEN ÇARŞISI

Bedesten Çarşısı projemiz yerel etkinlikler ve festivallere ev sahipliği yapacak. Yöresel lezzetlerin olacağı bu çarşı gastronomi turizmi için önemli bir destinasyon alanı olacak. Bedesten çarşımızda bulunan dükkanlar yerel esnafımızın iş yapma imkanını arttırarak, ilçemizin ekonomisini canlandıracaktır. Aynı zamanda Baston çarşısı yenilenecek Devrek’imizin tarihi bir yansıması haline getirilecektir. Devrek’imizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan Kültür Merkezi projemizi hayata geçiriyoruz. Sanat sergileri, konserler, konferanslar, tiyatro gösterileri gibi toplu organizasyonlara ev sahipliği yapacak Kültür Merkezi’mizde, kültürel etkileşimi sağlayacağız. İçinde büyük bir nikah salonunun da olacağı kültür ve kongre merkezimizde halkımıza yakışan bir kompleks oluşturacağız.

3 ETAP TOPLU KONUT PROJESİ

İnsanın en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacına yönelik çalışmalarının müjdesini veriyoruz. "Devrek’te ev sahibi olmayan kimse kalmasın" diyerek çıktığımız bu yolda, 3 etap toplu konut projemizi hayata geçireceğiz.

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Devrek Belediyesi öncülüğünde, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre mirası bırakmak adına büyük öneme sahip geri dönüşüm kültürünün kent genelinde yaygınlaşması amacıyla ’’Geri Dönüşüm Seferberliği’’ projesi başlatıyoruz ve geri dönüşüm tesisi kuruyoruz. Hem daha temiz bir çevreye sahip olacağız hem de istihdam sağlamış olacağız.

TÜRK HAMAMI PROJESİ

Vatandaşlarımızın en çok talep ettiği ve bölgemizin de ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de hamamdı. İlçemizin ruhuna uygun mimarisiyle, Türk hamamı projemizi gerçekleştireceğiz ve saunasıyla birlikte ilçemizde hizmet vermeye başlayacak.

Özellikle kadınlarımıza yönelik meslek edindirme kursları açacağız. Sektör ihtiyacına yönelik nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla mesleki ve sanatsal eğitimlerin düzenlendiği tasarım ve üretim atölyelerinin sonunda kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

ŞİŞELEME TESİSİ KURULACAK

Bölgemizin suyunu değerlendirip şişeleme tesisi kuracağız. Bu tesis ile hem istihdam oluşturmak bölgemizin ekonomisine katkı sağlamış olacağız. Ayrıca turizmin canlanmasına yöresel su kaynakları ve tesislerinin çok büyük faydası vardır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM

Devrek’imizin turizminin gelişmesine büyük önemli katkılar sağlayacak olan Camping ve Glamping alanları oluşturarak doğal güzelliklerinde korunmasını amaçlıyoruz. Devrek’imize gelen misafirlerimize doğa ile iç içe bir deneyim yaşatarak, ilçe ekonomimize de katkı sağlayacağız. Sürdürülebilir turizmi ilçemizde hayata geçireceğiz.

KADIN YAŞAM MERKEZLERİ

Kadınlarımızın sosyalleşmesi ve yeni hobiler edinmesi için kadın yaşam merkezlerini kuruyoruz. Kadınlarımız için kurs atölyeleri, Aynı zamanda bir araya geldiklerinde vakit geçirmeleri için belediye gün merkezi oluşturacağız. Kadınlarımız burada hem sosyalleşip hem de öğrenirken çocuklarını belediye kreşimize bırakabilecek.

SAHİL SOKAK PROJESİ

Vatandaşlarımızın nefes alabileceği, yürüyüş yapabileceği aynı zamanda kahvesini yudumlayabileceği sahil sokak projemizi hayata geçireceğiz. Ailelerimiz birlikte keyifli vakit geçirirken, çocuklarımız da çocuk parkında gölünce eğlenebilecek. bu proje ile ırmak kenarında çeşitli aktiviteler düzenleyerek turizmi canlandırıp bölge ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Devrek’imizin tüm kanalizasyon hatlarını yenileyeceğiz. Ayrıca alt yapı anlamındaki eksiklikleri ivedilikle gidereceğiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak, hem çevre temizliğini sağlayacak, hem elektrikten tasarruf edecek hem de belediyemize gelir kapısı oluşturacağız. İlçemizin uygun noktalarına güneş enerjisi santralleri kurarak, paneller vasıtasıyla güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüşmesini sağlayacağız.

MAHALLE KREŞLERİ

Ailelere çok özel imkânlar sunacak olan mahalle kreşleri çocukların bakımı için yüksek kalitede hizmet verecek. Makul ve kabul edilebilir bir maddî karşılıkla aileler çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri nezih ve modern kreşlere gönderebilecek. Bu projemizle hem çocukları hem de engelli vatandaşlarımıza destek olarak misyonumuz olan ilçenin refahı için vatandaşımıza katkı sağlamak hedefimiz.

Mahalle aralarında dükkanlarımızın bulunduğu bölgeleri şemsiye ile kapatarak, görsel olarak güzelleştireceğiz, ilçenin estetik değerinin artması ile yenilenmiş sokaklar düzenlenmiş yeşil alanlar, restore edilmiş tarihi yapılar oluşturarak ziyaretçilerin memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz. Hem sokaklarımıza turistik bir hava katmış, hem de görsel bir şölen oluşturmuş olacağız.

BUTİK OTURMA MEYDANLARI

Devrek ilçe merkezimize butik oturma meydanları yapacağız. Vatandaşlarımız, gençlerimiz dilediği zaman bu oturma alanlarında vakit geçirebilecek. Gençlerimizin rahat ders çalışabilmeleri, ders kaynaklarına kolay ulaşım sağlayabilmeleri için gece 02’ye kadar hizmet verecek bir kütüphane yapıyoruz. Aynı zamanda buradan ödev çıktısı, bilgisayar hizmetimizde olacak. Gençlerimiz derslerini çalışırken belediyemiz tarafından çay ve kek ikramımızda olacak.

GALERİCİLER SİTESİ

Galericilerimizi tek bir alanda toplayarak, modern bir galericiler sitesi oluşturacağız. Bu site sadece Devrek’e değil, bölgeye hitap edecek. Vatandaşlarımız tek bir alanda gezebilecek ve alışveriş yapabilecek.

OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM

Devrek’imizde yaşanan trafik sorunun bilincindeyiz. İlçemizin belli noktalarında oluşturacağımız otoparklar ile trafikte rahat akışı sağlayacağız.

Köpek Barınağı yaparak, sahipsiz hayvanlarımıza sahip çıkacağız. Dileyen vatandaşlarımız barınağımızdan köpek sahiplenebilecek. Ayrıca bu alana butik bir de hayvanat bahçesi yapağız. Çocuklarımız diledikleri zaman hayvanat bahçemizi ziyaret edebilecek. Her canlı bizim için önemli, mahalle aralarına kedi evleri yaparak, kedilerimizin beslenme ve kısırlaştırma sonrası doğal alanlarında huzurla dolaşmalarını sağlayacağız.

ENGELSİZ KAFE

ULUPINAR, "DEVREK YOL AYRIMINDA, YA DÜRÜSTLÜK YA YOLSUZLUK" ULUPINAR, "DEVREK YOL AYRIMINDA, YA DÜRÜSTLÜK YA YOLSUZLUK"

65 yaş üzeri vatandaşlarımıza ayda 1 kez belediyemiz tarafından temizlik desteği vereceğiz. Belediye personellerimizce evi baştan aşağıya temizlenecek. Engelsiz yaşamı her zaman destekliyoruz. Engelli vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda bir arada olabilecekleri ve gerektiğinde etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri Engelsiz Kafe projemizi hayata geçireceğiz.

KENT MÜZESİ

Köklü bir geçmişi olan Devrek’imizin antik ve yakın geçmişi, tarihi, kültürünü yaşatan gelecek nesillere aktaran ziyaretçilerin ilgisini çeken ilçemize yakışır var olan belge ve eşyaları korumak amacıyla kent müzesi projemizi hayata geçireceğiz.

TEKSTİL ATÖLYESİ KURULACAK

Belediyemiz bünyesinde tekstil atölyesi kurarak hem kadın istihdamı sağlayacak. Hem de belediyemiz kıyafetleri başta olmak üzere bölgemizde ki kurum ve kuruluşların kıyafetlerini dikeceğiz.

Devrek’imizden şehir dışına okumaya giden ihtiyaç sahibi öğrencilerimize vakıflar aracılığı ile her ay düzenli olarak burs vereceğiz. Dışarıdan ilçemize okumaya gelen öğrencilerimiz kalacak yer sıkıntısı yaşamakta, bu sıkıntıyı gidermek için öğrenci misafirhanesi projemizi hayata geçireceğiz.

ROMAN KONUTLARI

Devletimizin açıkladığı Roman Konutları projesini Devrek’imizde uygulamaya geçirerek, Roman vatandaşlarımızı tek tip konutlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ile hayata geçireceğiz.

Vatandaşlarımızın sorunlarının kolay ve hızlı çözümü için alo danışma hattını kuracağız. Vatandaşlarımız diledikleri zaman Devrek Belediye’sine ulaşım sağlayarak, taleplerini aktarabilecek.

GENÇLER İÇİN E-SPOR MERKEZİ

Ülkemizin tarihi ve turistik yerlerine geziler düzenleyeceğiz. Özellikle Devrek’imizde bulunan her gencimizi Anıtkabir ve Çanakkale’ye götürerek, tarihi yerinde görmelerini sağlayacağız Son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde çok popüler hale gelen "Elektronik Spor" turnuvalarına katılmak isteyen gençlerimize oyun bilgisayarları ve ekipmanlarını kullanma imkânı sağlayacağız. Ayrıca gençlerimize birbirinden farklı düzenlenecek oyun analizi, strateji geliştirme, takım çalışması, refleksleri güçlendirme ve mental dayanıklılığı arttırma gibi eğitimler verilecek. Dijital oyunlara ilgi duyan, oyun stratejileri konusunda rekabetçi ve E-Spor turnuvalarına katılmak isteyen gençlerimiz için E-Spor Merkezi projemizi hayata geçireceğiz.

VİZYONUMUZ SOSYAL PROJELER

İlçemizde ilkokul, lise, üniversite ve üniversiteye hazırlanan talebelerimiz arasında şiir, hikâye ve düzyazı (kompozisyon) yarışmalarımız olacak. Gençlerimizi okumaya, edebiyata, yazmaya teşvik edip kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlama yolunda adımlar atacağız. Ülkemizin kaliteli, akademisyen entelektüel isimleri ile her ay bir söyleşi veya konferans düzenleyip ilçemizde ses getireceğiz. Çevre ilçelerden, Zonguldak merkezden de dinleyici gelmesini sağlamayı hedefliyoruz. Böylelikle başta gençlerimiz olmak üzere, halkımızla ülkemizin önemli isimlerini buluşturacağız, hem de ilçemizin tanıtımını yapmış olacağız. Vizyonumuz toplumun refahını destekleyen sosyal projeler üretmek.” dedi.