Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan'ın seçim ziyaretlerinde CHP Zonguldak Eski İl Başkanı Osman Yayla'nın ofisini ziyareti sırasında, Yayla'nın yaptığı çalışmalar için Alan'a teşekkür etmesi ve yapılanları gördüğünü belirtmesi üzerine CHP Grup Başkanvekili ve Meclis Üyesi Adayı Atınç Kayınova sosyal medya hesabından Osman Yayla'yı eleştirmişti.

10 yıldır belediye başkanlığına hazırlandığını söyleyen, belediye başkanlık adaylığı için girdiği ön seçimde 2.800 üyenin ancak 40'ının oyunu alabilen, daha sonra, başkan adayı olamayınca kadrolu meclis üyeliğine devam edebilmek için aday olan Tahsin Erdem'in meclis listesine giren Kayınova'nın Yayla aleyhinde yapmış olduğu paylaşıma Yayla'dan çok sert yanıt geldi. 

"Meclis üyeliğini ancak siz arzularsınız. Orada tatmin oluyorsunuzdur. Boyunuzdan büyük laflar etmemenizi salık veririz. Belediye başkanlığı aday adaylığı için seçime katıldınız, aldığınız oy bellidir. Bu durumu düşünün, birde aynaya bakınız" diyen Yayla Kayınova'ya veriği yanıtta şu ifadeleri kullandı; 

"Sn. Atınç bey

İletinizi esefle karşılarız. Benim geçmişimi silmeye güç yetmez… hayatımda hesap veremeyecğim hiç bir söylem ve eylem içinde olmadım. Nezaket ziyaretinde konuşulan sadece Zonguldak şehridir. Geçen dönem içinde yapılan ve halen yapılmakta olan projeler değerlendirilmiştir. Bu büyük projelerin finansmanı üzerinde durulmuştur. Bunlar benim şahsi fikrimdir. Siyasetin (S) si bile konuşulmamıştır. Seçim yereldir. Önce bunu anlayın. Kaldı ki benim kiminle ne konuşacağıma ancak kendim karar veririm. Kimse bana Ülkede neler olduğunu, ekonominin, hukukun durumunu emin olun sizden çok çok daha iyi bilirim. Yaşınızdan daha fazla bu sokaklarda bulundum. İnançla yaptıklarımız roman olur. Sen bunları anlayamazsın. Ancak, tüm yaşamımda ak a kara , kara yada ak demedim. Diyemem. Doğruya doğru, yanlışa yalnış demişimdir aynı OSman Yaylayım. Ben Allah’a ve vicdanıma hesap veririm. Sadece Allah’a eğilirim. Sizin gibiler bana vız gelir.

Gelelim liste önerine;

Bak arkadaş, bizim makam ve merciye ihtiyacımız yok. 50 yıl içerisinde Diyarbakır ın dağlarından bu tarafa herşeyi gördük yaşadık. Meclis üyeliğini ancak siz arzularsınız. Orda tatmin oluyorsunuzdur. Boyunuzdan büyük laflar etmemenizi salık veririz. Belediye başkanlığı aday adaylığı için seçime katıldınız, aldığınız oy bellidir. Bu durumu düşünün, birde aynaya bakınız. Kendinizi daha iyi değerlendirirsiniz. Benim bu işleri konuşacağım şahıs en az benim seviyemde olmalıdır. Çok şey demeliyim, yazmalıyım ancak bana yakışmaz. Sana küçük bir tavsiye bu kafalarla bir yere varamazsınız. Hele benim Atatürk’cülüğümü , ilkelerimi hiç kimse tartışamaz, senin hiç haddin değil. Sakın ha….!"

Bu paylaşım sonrası Kayınova'nın  paylaşıma yorumu gecikmedi. Yayla'nın disipline sevk edilmesi için İl Başkanlığına dilekçe verdiğini belirten Kayınova'ya Yayla tekrar yanıt verdi. 

Kayınova'nın sosyal medya üzerinden başlattığı kavga paylaşımları sırası ile şu şekilde; 

Yayla Cevap 1

GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI

Editör: Haber Merkezi