Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, hakkında yapılan eleştirilere yanıt vererek 'hodri meydan' dedi. 

Zaimoğlu, "Herkesin bir hesabı var, beni eleştirenlerin halkta karşılığı yok" dedi. 

Kanaz Z'ye açıklama yapan Zaimoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, 

Başvuru Patlaması Yaşanacak; '3'üncü sıraya beni koyun' Başvuru Patlaması Yaşanacak; '3'üncü sıraya beni koyun'

SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRMENİN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ
“Ben bu konularda alakalı uzun zamandır herhangi bir basın açıklaması ve açıklama yapmadım. Seçimlerden sonra genel başkanımız Sayın Özgür Özel, beni arayarak tebriklerini iletti. Biz de kendilerine teşekkürlerimizi sunduk. Görevimizi yaptığımızı ve kendisine vermiş olduğumuz Zonguldak Belediyesi’ni tarihi bir farkla kazanacağız sözümüzü de yerine getirdik. Bunun da haklı gururunu yaşadık. Genel başkanımızı ziyaret ettiğimde, Zonguldak Belediyesi’ni tarihi bir farkla kazanacağız diye taahhüt etmiştik. Sandıklar açıldıktan sonra sekizinci sandıkta ben genel başkanımızı arayıp Zonguldak belediyesinin kazandık dedim. Böyle bir genel başkanla çalışmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Mansur Yavaş, bizzat kendisi telefonla arayarak tebriklerini iletti. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu, mesaj yoluyla tebrik etmişti. Dün tebrik ve teşekkür mektubunu islak imzasıyla gönderdi.

TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNİ KIL PAYI KAÇIRDIK

Tabi ki takdir ve tebrikler kendiliğinden olmadı. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe Teşkilatı olarak onbinde dört bir rakamla Türkiye birinciliğini kaçırdık. Türkiye ikincisi olduk. İl bazında altıncı olduk. Biz CHP'nin tarihinde görülmemiş ilkleri başardık. Tarihte ilk defa üç tane il genel meclisi üyesi çıkarttık. Karaman Belediyesi’ni kazandık. Merkez ilçe ve yönetim olarak. 2019 seçimlerinde aday dahi gösterilmeyen Elvanpazarcık'ta 713 oyla belediye kazandık.

BAŞARIYI ELEŞTİREMEYENLER İFTİRA VE ASPARAGASA SIĞINIYOR

Ortada belirgin bir şekilde bir başarı hikayesi var. Bu başarı Zonguldak kamuoyunda üye de, delegede, yönetim kurullarında takdir görüyor. Takdir görmeyen yerler de var. Herkesin siyaset yapma anlayışı var. Başarılı bir yönetime ve ilçe başkanına eleştiriyi nasıl yaparsınız, iftira ve asparagas haberlerle, mevcut rakam ve reel olayların üzerinden eleştiri yapma şansınız yok.

MÜKEMMEL BİR SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTIK

Ben birlik, beraberlik, bütünlük ve kucaklaşmayı seven bir insanım. Tüm seçim bölgelerinde bunu uyguladım. Belediye başkanlarım arasında rekabete izin vermedim. Herkesi kucakladık ve bir yerlere koyduk. Zonguldak’ta mükemmel bir organizasyon ve çalışma yaptık. Bunların hepsi bizim başarı hikayemiz. Bunların hiçbirisini ben tek başıma yapmadım. Zonguldak‘ta bir ilke daha imza atarak 19 mahallenin 19’unda aynı anda aynı çalışmaları yaptık. Çalmadık kapı, girilmedik sokak bırakmadık.

BİR YERLERE GELMEK İSTEYENLER BAŞARILI İNSANLARIN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYECEK

HALKTA KARŞILIKLARI YOK

MAHALLE DEDİKODULARIYLA VAKİT GEÇİREMEYİZ

Genel seçimler, yerel seçimler tamamlandı ve kongreler var önümüzdeki süreçte. İnsanlar bir yürüyüş yapmak isteyecek. Yol yürürken de bizim gibi başarılı insanların önünü kesmek isteyecekler. Bunlar siyasetin doğasında var, çok önemsemiyorum. Bunların halkta ve seçmende karşılıkları yok. Zonguldak’ın bu ve benzeri şeyleri tartışacak zamanı yok. Zonguldak‘ta hizmet zamanı, Türkiye’de %37,08 başarı yakalamışız ve iktidar adayıyız. Mahalle dedikoduları ve siyasi heves ve çıkarlarla vakit geçiremeyiz. Bu vatandaşlar partili ise gelsinler, ne kadar seçmene ulaşırız bunu tartışalım. Onlar da bize abilik yapsın ve yolu göstersinler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşüne engel olmasınlar. Bize yakışan birlik ve beraberlik, Zonguldak’a hizmettir. Belediye başkanımızın hizmetler noktasında yanında olmalıyız.

KOLTUKLAR KİMSEYE KALMAZ

Osman gider başkası gelir bu koltuklar kimseye kalmaz. Benim genel başkanım mahallede dedikoduları ve iftiralarla karar almaz. Partiye ihanet ve yanlış noktasında genel merkezin bir şey yapmasına gerek yok. ben onurlu bir adamım, istifamı veririm.  Herkes benim yanımda, benimle beraber ve beni seviyor” ifadelerine yer verdi.