Zonguldak Kömürspor taraftarları TFF'ye seslenmek üzere sokağa indi.

Zonguldak Kömürspor taraftarları, Şike iddiası ile soruşturulan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor  maçı ile ilgili Etik kurulunun hala karar vermemesini protesto etti.

Taraftarlar haftalar öncesinden planladığı Büyük Yürüyüş için Madenci Anıtı'nda toplandı. Yüzlerce taraftarın yer aldığı yürüyüşte TFF'nin Ankaraspor - Nazilli Belediyespor arasında oynanan şaibelerle dolu maç hakkında kararının gecikmesine tepki gösterdi. Madenci anıtında  toplanan taraftarlar Valilik önüne kadar tezahüratlar eşliğinde meşaleler yakarak yürüdüler.


Yürüyüşe  Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, CHP İl Başkanı Devrim Dural, İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak bir önceki dönem Belediye Başkanı Selim Alan,  MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Genel Maden İşçileri Sendikası Teşkilatlandırma ve eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgünü üyeleri, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Salih Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak Kömürspor A.Ş Başkanı  Hakan Hürfikir, alt yapı sporcuları, madenciler ve taraftarlar  katıldı.

Yaklaşık 2500 kişinin katılımı ile Madenci anıtında toplanan taraftarlar saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından yürüyüşe başladılar. Gazipaşa caddesi boyunca yürüyen taraftarlar Sloganlar  attılar. Yürüyüşe Baretleri ile katılan madenciler kırmızı kart göstererek TFF’yi protesto ettiler: Valilik önünde basın açıklaması yapan CHP Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğrul, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Genel Maden işçileri Sendikası Teşkilatlandırma ve eğitim Sekreteri Tayfun Demir ve MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Zonguldak Kömürspor’un hakkının yendiğini belirterek TFF’den bir an önce doğru kararı ve Zonguldak Kömürspor’un ikinci lig hakkının verilmesini istediler.


Yapılan konuşmaların ardından yürüyüş Valilik binası önünde olaysız bir şekilde sona erdi.

Çağlayan'dan Çağrı; Şoför Çalışma Belgesi ve Plajda Uygulanan Ücretler Geri Çekilsin! Çağlayan'dan Çağrı; Şoför Çalışma Belgesi ve Plajda Uygulanan Ücretler Geri Çekilsin!

Editör: Haber Merkezi