Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak Kozlu Sahil Yolu Projesini tanıttı.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız ve Meclis üyeleriyle birlikte yerinde tanıtımının yapıldığı 7 projeden 7'incisi olan Zonguldak Kozlu Sahil Yolu Projesi, Kozlu Belediyesi ile birlikte yapılacak.

"Kozlu Belediyemiz ile plânladığımız projemiz ile sahil hattı üzerinde parkurun büyük bir kısmında yürüyüş alanları, bisiklet yolları, oturma alanlarını kapsayan ve deniz kıyısındaki alanımızı düzenlemeyi ve geliştirmeyi amaçlıyoruz" diyen Alan,

"Raylı sistem projemiz ile toplu taşıma altyapısını geliştirmek ve ulaşımı daha etkin, çevre dostu ve sürdürülebilir bir hale getirmek, şehir trafik sorunumuzu hafifletmek, ulaşım maliyetlerini düşürmek ve yaşam kalitesini artırmak gibi çok fayda sağlayacak olmasının yanı sıra, projemizin hayata geçirilmesiyle modern ve etkili bir ulaşım ağına sahip olacağız ve şehrimizin geleceğine yönelik büyük bir adım atmış olacağız" dedi.

Zonguldak - Kozlu Sahil Yolu Projesini yerinde tanıtan Alan, 

"2024-2029 yılında hep birlikte yeni Zonguldak dediğimiz yolculukta 7 projemizi açıklamıştık. Bugün de 7 projemizden 7'ncisinin lansmanını yapıyoruz. Sonuncu projemizin lansmanını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın en çok rağbet gösterdiği ve en çok istediği proje olan sahil yolu projesindeyiz. İnşallah bu sayede sahil hattımızı daha da genişleteceğiz.

Yürüyüş alanları, yollarımız, oturma gruplarımızla beraber, güneşin en güzel battığı yer olan ilimizde manzarayı oturup keyifli bir şekilde seyredeceğiz. Tabi sadece sahil projemiz değil, Kozlu Belediyemizle beraber düşünerek planladığımız bir bat-çık projemiz var. İnşallah raylı sistemle beraber hem ulaşım altyapımızı daha da güçlendireceğiz hem çevre dostu hem maddi açıdan daha uygun hem de vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırarak inşallah daha kısa sürelerde Zonguldak'ımız arasında seyahat etme imkanlarını kendilerine sağlayacağız. Tabi bu projeyi de inşallah Ulaştırma Bakanlığı'mızla beraber koordineli şekilde gerçekleştireceğiz. Sahil Yolu projemiz, hem Zonguldak'ımıza hem Kozlu'muza hem de bütün hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun." dedi. 

Zonguldak Tiyatroya Doyacak Zonguldak Tiyatroya Doyacak