Nazan Pulat, kadın delegelere seslendi... Nazan Pulat, kadın delegelere seslendi...

Dün akşam Mithatpaşa Mahallesi'nde yaşanan ve CHP Meclis üyesi adayı Murat Dinç'in AK Parti'li gençlere saldırdığı iddia edilen olayla ilgili CHP İl Başkanı Devrim Dural'ın 'algı yapıyorlar' açıklamasına AK Parti İl Başkanı Musafa Çağlayan'dan yanıt geldi. 

İddialara göre; Mithatpaşa Mahallesinde parti bayraklarını asan AK Parti'li gençler, CHP Meclis Üyesi adayı Murat Dinç tarafından astıkları bayrakların söküldüğünü görünce Dinç'i uyardı. Bunun üzerine Murat Dinç kendisini uyaran Ak Parti'li gençlere saldırdı. AK Partili gençler darp raporu alarak Dinç'ten şikayetçi oldu.

Olayın basına yansıması sonrası olayı Kick boks antrenörü olan Volkan Çetin üstlenerek, Murat Dinç ile hiç bir alakasının olmadığını ve gençleri kendisinin dövdüğünü söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan saldırıya uğrayan gençlerle birlikte basın açıklaması yaptı. 

SALDIRININ BAŞLANGICI MECLİS ÜYESİ ADAYINDAN KAYNAKLANIYOR

Çağlayan açıklamasında; "Malumunuz dün akşam istenmeyen, üzücü bir olay yaşandı. Bizim kıymetli gençlik kolları yönetimimizden kardeşlerimiz, kendini davasına vakfetmiş, gece gündüz çalışan arkadaşlarımız mahallelerde çalışmalarını yaparken bir saldırıya uğradılar. Saldırının başlangıcı Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi adayı olan arkadaştan kaynaklanıyor. Öncelikle "burası benim mahallem, burada sizin borunuz ötmez", en kaba kullanabileceğim tabir bu.

TEHDİT ETMİŞ, ÜZERLERİNE YÜRÜMÜŞ

Diğerlerini kullanmıyorum. Sinkaflı cümlelerle tehdit etmiş ve arkadaşlarımızın üzerine yürümüş. Arkadaşlarımızı darp etmeye çalışmış. Sonra yanında olan arkadaş ki bugün videolarını izledik. Kendisi bunu kabul ediyor, bu işleri yaptığını ve saldırdığını kabul ediyor. Daha sonrasında bizim arkadaşlarımız tabii sahada olduğumuz için herkes aynı anda sahada. Bizim arkadaşlarımız da olay yerine hemen intikal ediyorlar. Fakat çok itidalli, edebiyle, adabıyla davranıyorlar. Kendilerine yapılan muameleye mukabele ederken dahi kendilerine yakışan bir biçimde bunu yapıyorlar. Benim üzüldüğüm konu, biz bu zamana kadar her dakika, her an itidalli davranmaya, centilmence davranmaya dikkat ediyoruz. 

SAĞDUYULU DAVRANAN ZATEN BİZİZ

Bugün bir açıklama gördüm Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı. Bizi, bizleri sağduyuya davet etmiş. Zaten sağduyulu davrananlar biziz. Bu arkadaşlarımız on sekiz, on dokuz, yirmi yaşındaki arkadaşlar dahi sizin gösteremediğiniz sağduyuyu orada göstermişler. Karşılık vermemişler. Kendilerine yakışanı yapmışlar.

SAĞDUYU ÇAĞRINIZI BELEDİYE MECLİS ÜYENİZE YAPIN

Lütfen sağduyu çağrınızı kendi örgütlerinize belediye meclis üyenize veriniz. Şimdi şunun peşine düşmüşler. "Belediye meclis üyemiz üzerinden algı çalışması yapıyorlar" diyerek bizi suçlamışlar. Biz algı çalışması nedir bilmeyiz. Biz saha çalışmasını biliriz. Algı çalışması sizin işinizdir. Bunu algıya döndürmeye çalışmayın. Saldırılan gençler var. Çıkın deyin ki; bizim arkadaşlarımızın yaptığı yanlıştır. Biz gençlerimizin arkasındayız. Bu ülke bu gençlere emanettir. Bu ülkenin gelişmesi için çalışan gençlere yapılan her türlü şiddetin karşısındayız diyebilseydiniz, başımızın üzerinizde yeriniz vardı ama siz her zaman yaptığınız gibi sosyal medya mühendisliğine, algı yapmakla bizi suçladınız. Algı biz yapmayız. Algı sizin işiniz. Gençlerimizin kim olursa olsun arkasında durmalıyız. Her zaman ama her zaman şiddetin karşısında durmalıyız” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi