CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan'ın Zonguldak Kömürspor için yapılan yürüyüşle ilgili sözlerine yanıt verdi. 

Çağlayan'ın, "Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı bir tane menfaat sağlamış mı? Zonguldakspor gibi bir konu olduğunda vatandaşın duygularına dokunan bir konu olduğu için herkes şovunu yapmak için çıkıyor. Onun çilesini biz çekiyoruz. Edebiyatını onlar yapıyor. Ben çilesini çektiğim konunun sonuna kadar giderim. Edebiyatını yapmasına da onlara müsaade etmem" sözlerine yanıt veren Dural, "AK Parti Milletvekilleri neredeydi?" diye sordu. 

Dural açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"Ülkeyi 22 seneden beri yöneten zihniyetin Zonguldak temsilcileri üzerlerindeki sorumluluğu, ciddiyetten uzak bir şekilde, Cumhuriyet Halk Partisi’ni, belediye başkanını, il başkanını ve tertemiz mazimizi karalayarak üzerlerinden atmaya çalışmaktadır.

Şehrimizi bir emekli kentine çeviren AKP iktidarı, şehir ekonomisinin adeta bir yansıması olan Zonguldak Kömürspor’un içinde bulunduğu, durumun baş sorumlusudur. Bizler bu takımı hep savunduk ve savunacağız. Dün Zonguldak Kömürspor’a destek vermek için yapılan mitingde Genel Başkan Yardımcımız, Zonguldak Milletvekilimiz Deniz YAVUZYILMAZ, Zonguldak Milletvekilimiz Eylem Ertuğ ERTUĞRUL başta olmak üzere tüm örgütümüzle beraber yer aldık. Kamuoyunda Ankaraspor-Nazillispor maçında şike yapıldığına dair yaygın bir şekilde kanaat oluşmuşken örgütümüz, Genel Başkan Yardımcımız Deniz YAVUZYILMAZ ve  Eylem Ertuğ ERTUĞRUL bu konuda kamuoyu oluşturduk. İlgili müsabakayı hem parti olarak meclis gündemine taşıdık hem de gündemde tutmak için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. AKP milletvekilleri bu hususla ilgili meclis kürsüsünde tek bir kelime dahi etmeyerek, bu şehrin takımının arkasında olmadıklarını açıkça göstermiştir. Dün yapılan destek mitingine dahi teşrif etmemişlerdir.

Sezon başında Zonguldak Kömürspor’un  maddiyatsızlıklar sebebiyle 3 puanı silinirken siz neredeydiniz! Niye engel olmadınız? Puanlarımız niye silindi?

Sizin Vekilleriniz neredeydi, ne yaptılar?

Sorumluluklarınızı yerine getirmeyip, şimdi ise bütün  beceriksizliklerinizin vebalini  Cumhuriyet Halk Partisi ailesine yükleyemezsiniz!

Bu konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI

Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi her zaman darbelerin karşısında tutum takınmış, darbelere ve darbeci zihniyete karşı çıkmıştır.

En son yapılan yerel seçimlerde Türkiye’de ve Zonguldak’ta 1.parti çıkan Cumhuriyet Halk Partisinin başarısını bu tarz karalama kampanyaları ile itibarsızlaştıramaz ve değersizleştiremezsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisine  saldırarak Zonguldak’ta kaybettiğiniz 6 ilçenin seçim yenilgisini unutturamazsınız! Size gereken cevabı halkımız sandık marifetiyle 31 Mart da vermiştir. Hatırlatırız.

Suni gündemler oluşturmaya çalışmanız sizlere ve Zonguldak siyasetine hiçbir fayda getirmez. " dedi. 

Editör: Haber Merkezi