AK Parti Zoguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP'li belediyelerin borçlarını örnek göstererek Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem tarafından Ömer Selim Alan'dan devir alınan borç tablosununun belediye binasına pankart olarak asılmasını; 'önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu' diye yorumladı.

Çağlayan paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Algı Yapmayın,

Bahane üretmeyin.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunan faaliyet raporundan anlaşılacağı üzere 2019-2024 yılları arası CHP’nin İzmir'de yönettiği belediyelerin toplam borcu yaklaşık 100 MİLYAR liradır! Belediye başkanlarının tamamına yakınının değiştiğini dikkate alacak olursak, CHP’li belediyelerin CHP’li belediyelere devrettiği borç durumu bu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara’yı da hesaba katarsak CHP belediyelerindeki borç uçsuz bucaksız bir hal alıyor.

Önümüzdeki dönemdeki beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz edebiyatı” yapmaya çalışanların manipülasyonu kendi belediyelerinin borç batağında olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu.

19 Mayıs'ta TCSG-86 Gemisi Ziyarete Açılıyor... 19 Mayıs'ta TCSG-86 Gemisi Ziyarete Açılıyor...

CHP belediye başkanlarına önerimiz, sadece vatandaşlarımıza hizmete odaklanmalarıdır. Hizmet ve eser ortaya koyamayacakları için şimdiden bahane üretmesinler" dedi.

Belediye Borç Afişi