Arslan, Sevgi Evlerinde Yaşanan Skandal İle İlgili Konuştu; Öfke İçerisindeyiz! Arslan, Sevgi Evlerinde Yaşanan Skandal İle İlgili Konuştu; Öfke İçerisindeyiz!

CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, Gebze'de bir lisede mezuniyet töreninde yaşanan elbise olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı. 

Arslan açıklamasında; 

"Kocaeli Gebze’de bir lise mezuniyet töreninde öğrencilerin giydikleri elbiseler nedeniyle jandarmalar tarafından törene alınmamaları, kaymakamın emriyle gerçekleştirilen bu uygulama, hepimizi derinden üzmüştür. Bu olay, gençlerimizin en mutlu günlerinden biri olan mezuniyet törenlerine gölge düşürmüştür.

Cumhuriyet Halk Partisi Kozlu İlçe Başkanlığı olarak, bu tür müdahalelerin öğrencilerin özgürlüklerine ve kişisel tercihlerine saygısızlık olduğunu düşünüyoruz. Gençlerimizin, giydikleri kıyafetler yüzünden böylesine bir muameleye maruz kalmaları kabul edilemez. Bu olay, demokrasiye ve bireysel özgürlüklere olan inancımızı zedelemektedir.

Mezuniyet törenleri, öğrencilerimizin yıllarca süren emeklerinin ve çalışmalarının karşılığını aldıkları, hayatlarının en özel anlarından biridir. Bu tür etkinliklerde, öğrencilerin kendi tercihlerine göre giyinme hakları olmalıdır. Kıyafet seçimleri nedeniyle ayrımcılığa uğramaları, eğitim sistemimizin ve toplumsal yapımızın temel değerlerine aykırıdır.

Kaymakamın emriyle yapılan bu müdahaleyi kınıyor, öğrencilerimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Gençlerimize özgür ve demokratik bir ortam sunmak, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bireysel özgürlüklerin ve demokratik hakların korunması için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Gençlerimizin hak ettiği saygıyı ve özgürlüğü kazanması için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Editör: Haber Merkezi