Zonguldak Belediyesi 'AĞLAMA DUVARI' oldu! 2'inci Projede 'HAYALDE' kaldı ! Zonguldak Belediyesi 'AĞLAMA DUVARI' oldu! 2'inci Projede 'HAYALDE' kaldı !

Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile ilgili konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Zonguldak halkını taşıyan ER-KAR Taşımacılık'a verilen mazot desteğini Haziran ayında keseceklerini, ardından kiralama yöntemi ile Özel Halk Otobüslerinin Zonguldak Belediyesi altında faaliyetlerine devam edeceğini açıklamıştı.

GEÇMİŞTE YAŞATILAN MAĞDURİYETLER YİNE YAŞANACAK MI?
Erdem'in açıklaması sonrası, Zonguldak Belediyesi'nde farklı dönemlerde 3 farklı şirket adı ile ihaleye girip kazanan  Akın Kavi'nin kendince haklı gerekçelerle (!) bazı mahallelere servisleri durdurması sonrası o mahallelerde yaşayan vatadaşların  uzun süre mağdur olduğu günler akıllara getirdi.

MAĞDURİYETE KARGİDAN SON VERDİ!
Yine Kavi ve Zonguldak Belediyesi arasında oluşan anlaşmazlık neticesinde sözleşme feshedilmiş ve Zonguldak halkı 2 sene boyunca farklı ulaşım araçları kullanmak zorunda kalmış ve  zarar etme pahasına tek başına girdiği ihaleyi alan Erdinç Kargidan yaşanan bu mağduriyete son vermişti.

ZARAR ETTİĞİ HALDE ZONGULDAK HALKINI TAŞIMAYA DEVAM ETTİ
Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsü işletmeciliğini elinde bulunduran ER-KAR Taşımacılık'tan mazot desteğinin kesilmesi durumunda masraflarını karşılamayacağını ve hali hazırda desteğe rağmen zararda olduklarını belirten ER-KAR Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Kargidan,  'Mazot desteği çekilirçe biz araçlarımızı geri çekmek zorunda kalırız' demiş ve araçların kendilerinden mi yoksa başka bir şirketten mi kiralanacağı  konusu hakkında ise bilgisi olmadığını beyan etmişti.

ZONGULDAK HALKI YAŞANAN MAĞDURİYETİN TEKRARLANMASINDAN ENDİŞELİ
Erdem'in açıklaması sonrasında Zonguldak halkı, Akın Kavi'nin yaşattığı mağduriyeti tekrar yaşamaktan çekinirken, Erdem'in kiralama yöntemi ile bu işin altından kalkıp kalkamayacağı da merak konusu oldu.
Erdem'in, ER-KAR Taşımacılık'ın araçlarını çekmesi durumunda hangi firmadan, kimden, kimlerden otobüs kiralayacağı ve hangi şartların aranacağı da bir diğer merak konusu oldu.

KAVİ'NİN YATAN OTOBÜSLERİ Mİ KİRALANACAK?
Bazı kaynakların iddialarına göre; gün aşırı haberlerini yapan ve köşe yazılarında sürekli Erdem'i öven Akın Kavi'nin elinde 7-8 otobüs bulunduğu ve  Erdem'in de 'diyet' olarak bu araçları kiralamayı düşündüğü belirtiliyor.

HEM AKP'Lİ, HEM DE KAVİ'NİN KÖŞE YAZARI!
Kavi'nin yatışta olan ve uzun süredir kullanılmayan otobüslerin kiralanacağı iddialarının altında yatan gerçeğinse, Kavi'nin eşinin üzerine kayıtlı Elmas TV'nin mali defterlerini Erdem'in tutuyor olması ve yine Kavi'nin Atıl İnsan Kaynakları adlı şirketinin avukatı olmasının yanı sıra Elmas TV'de köşe yazarlığı yapan Ak Parti İstanbul Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ali Kahraman'ı Zonguldak Belediyesi'ne danışman yapılması olduğu düşünülüyor..

İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN ALTTAKİ LİNKLERE TIKLAYINIZ.

Zonguldak Belediyesi 'AĞLAMA DUVARI' oldu! 2'inci Projede 'HAYALDE' kaldı ! Zonguldak Belediyesi 'AĞLAMA DUVARI' oldu! 2'inci Projede 'HAYALDE' kaldı !
   

Akın Kavi'nin Belediyeye 12 Milyon TL borcu olduğu ve ödemediği iddia edildi Akın Kavi'nin Belediyeye 12 Milyon TL borcu olduğu ve ödemediği iddia edildi