31 Mart seçimleri öncesinde Dedeman Otel'de düzenlenen proje toplantısında '29 projeyi' tanıtıp sözünü veren Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem sonrasında hızını alamamış, Fırat Birkan'ın 'ücretsiz' çizimleri sayesinde onlarca farklı proje sözünde daha bulunmuştu.

BEBELERE SÜT PROJESİ HAYAL OLDU!
31 Mart'ta Zonguldak Belediye Başkanı seçilen Tahsin Erdem, seçildikten iki hafta sonra '0-4 yaş arasıbebeklere ücretsiz süt projesi' ile ilgili yaptığı açıklamada, 'BORÇ EDBİYATI' YAPARAK  "Bir tarih veremiyorum. Şu an tablo buna tarih vermeyi zorlaştırıyor" diyerek  kendisine inanarak oy veren ihtiyaç sahibi ailelerde hayal kırıklığına sebep olmuştu.

YAZ FESTİVALLERİ HAYAL OLDU!
Başkan Erdem bugün ise, ZGC üyesi gazeteciler tarafından kendisine makamında yapılan ziyaret sırasında yine 'borç edebiyatı' yaparak 'yaz festivalleri'  hakkında yaptığı açıklamada da 'BORÇ EDEBİYATINA SIĞINARAK' , belediyenin borç miktarının oldukça yüksek olduğunu söyleyerek şu değerlendirmede bulundu: "Borç paçamızdan akarken festival yapmak şuan doğru değil. Bizim şuanda maddi bütçemiz buna el vermiyor. Dışarıdan para vererek buraya  sanatçı getirecek durumumuz yok. Ama ileriki günlerde yerel sanatçılarımızla bir etkinlik yapabiliriz" dedi.

DİĞER PROJEERİ YAPAMAYACAĞINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?
Seçim öncesi verdiği onlarca vaatten daha yolun başında iki vaadini yerine getiremeyeceklerini açıklayan Tahsin Erdem'in diğer projeleri ile alakalı da
aynı şekilde 'borç edebiyatı' yaparak gerçekleştiremeyeceğine dair inanışlar artmış durumda.

AKP'li Başkan adayından şok sözler! Cumhurbaşkanına 'TAYYİP'',  Kardeşi ve Ortaklarına 'HIRSIZ' dedi ! AKP'li Başkan adayından şok sözler! Cumhurbaşkanına 'TAYYİP'', Kardeşi ve Ortaklarına 'HIRSIZ' dedi !

SEÇİM ÖNCESİ NE DEMİŞTİ?
Erdem'in seçim vaatleri arasında bulunan festivaller ve sosyal etkinlikler için, 'Halkımızı ulusal ve yerel
sanatçılarla buluşturacak. Festivaller,kitap fuarları ve tiyatro şenlikleri düzenlenecek' denilmişti.

İŞTE ERDEM'İN SEÇİM ÖNCESİ FESTİVAL SÖZÜ İÇEREN GÖRSELİ