CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ve yönetimini ziyaret etti. 

CHP Kadın Kolları'nın düzenlediği kermese katılmak ve bazı işlerini takip etmek üzere Zonguldak'a gelen Akın, CHP Merkez İlçe Başkanlığını bir kez daha ziyaret ederek tekrar tebriklerini iletti. Başarının tebrik edilmesi gerektiğinin altını çizen Akın, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Süleyman Demirel'in sözlerini tekrarlayarak; 'tencerenin indiremeyeceği iktidar yoktur' diyen Akın, CHP belediyelerinin ve örgütlerinin asıl işinin şimdi başladığını belirtti. Ankara'da yaptığı görüşmeler neticesinde erken seçim olacağını öngördüğünü vurgulayan Akın, "AK Parti tarafında da çok sıkıntılar var. MHP tarafında da sıkıntılar var.  Cumhuriyet Halk Partisi'nde de seçimi kazanmanın memnuniyeti ve mutluluğu var. Bunların hepsini ortaya koyarsak yakın bir zamanda ben yine bir seçim olabileceğini düşünüyorum" dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları belirtti;  "Sizi bir kere daha burada görmekten onur ve gurur duyduk. Sizin yaptığınız çalışmalar, bize verdiğiniz destek, özellikle son yerel seçimlerde gövdenizi ortaya koyarak yaptığınız çalışmalar, alınan seçim sonuçları bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Tabii sizin gibi parti büyüklerimizin de ilçe ziyaretleri bu anlamda çok önem taşıyor. Bize moral veriyor. Sizlerden aldığımız destek ve enerjiyle de Cumhuriyet Halk Partisi'ne daha fazla çalışma isteğine dönüyoruz. Bundan da onur, gurur duyuyoruz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz” dedi.

ERKEN SEÇİM YAKIN

Mv. Ertuğrul Zonguldak Kömürspor İçin TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi Mv. Ertuğrul Zonguldak Kömürspor İçin TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi

Ankara'da yaptığı görüşmeler sonucunda erken seçimin yakın olduğunu düşündüğünü belirten Akın, ziyarette şunları söyledi: “Ben yerel seçimden sonra arkadaşlarımızla birlikte seçilen belediye başkanlarını ziyaret etmiştim. O çerçevede her seçilen belediye başkanımızın sorumlu olduğu ilçe başkanlıklarına da gelmiştim. Bugün sadece merkez ilçe başkanlığını ziyaret ediyorum. Zonguldak'ta kendi özel işlerim de var. Yine partimizin ve kadın kollarımızın bir etkinliği var ona katılacağım. Bu ziyaretimde gelmişken de sevgili başkan, merkez ilçe başkanımız ve yönetimiyle çalışmalarıyla ilgili bir iki bir şey de söylemek isterim. Bir değerlendirme yapmak isterim. Hepimiz biliyoruz ki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'de birinci oldu. Yüzde 37 oy alarak. Zonguldak'ta da yanılmıyorsam il belediye seçimlerinde yüzde 54.2 oy aşarak Türkiye'deki il belediyeler  sonuçlarına göre ikinci en iyi sonucu alan Merkez ilçemiz, örgütümüz.  Bunun yanında merkez ilçede Karaman beldesi alındı ve diğer beldeler de çok az farkla kaybedildi. 

BAŞARIYI TEBRİK ETMEK LAZIM

Siyaset sonuç işidir. O yüzden merkez ilçe örgütümüzü gerçekten kutluyoruz, tebrik ediyoruz. İlçe başkanımızı, ilçe yönetimimizi, bunun yanında kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızı tebrik ediyoruz, etmek lazım. Siyaset böyle bir şey. Başarısız olursa hesabını soracaktık. Niye başarısız oldun? Başarılı olana da hakkını teslim etmek lazım.

BU FIRSAT İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ!

Asıl mesele şimdi. Yani bu genel merkezimiz için de geçerli. Genel başkanımız için de geçerli. Tüm örgütler için de geçerli.  Yerel seçimlerde ortaya konulan sonucu iyi irdelemek lazım.  Belki 1 sene evvel yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde beklenen sonucun o gün bir şans daha verilerek bugüne taşınması gibi oldu. Süleyman Demirel'in çok önemli bir sözü vardır. 'Tencerenin, mutfağın deviremediği hiçbir iktidar olmaz'. O gerçekleşti.  Bunun nedenleri çok. Yani bunu iyi irdeleyip şimdi örgütlerimize ve Cumhuriyet Halk Partili belediyelere çok önemli iş düşüyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarının yolu açılmış, onu iyi değerlendirmeleri lazım. O yüzden  parti örgütlerimizin  şimdi  bu alınan sonucu seçilen belediyelerle birlikte omuz omuza kol kola vererek  hata yapmadan  hizmet ederek seçildikleri l belediyelerin sunumlarında halkımıza hizmet ederek  örgütlerle birlikte o güven duygusunu yani halkın o teveccühü iyi işte ben  bu partiye oy verdim. Bu adaya oy verdiğimi daha da zenginleştirerek, daha da güçlendirerek  önümüzde muhtemelen yaşayacağımız  çok kısa bir süre. Ben onu öyle düşünüyorum. Çok uzun süreceğini sanmıyorum. Yani  hem Cumhurbaşkanlığı'na milletvekilliği seçimleri aynı anda olacak. Ben onun da çok uzun süreceğini mevcut süresinde yapılacağını sanmıyorum.  Ankara'da da dün  bazı yapmış olduğum görüşmelerde  yani AK Parti tarafında da çok sıkıntılar var. MHP tarafında da sıkıntılar var.  Cumhuriyet Halk Partisi'nde de seçimi kazanmanın memnuniyeti ve mutluluğu var. Bunların hepsini ortaya koyarsak yakın bir zamanda ben yine  bir seçim olabileceğini düşünüyorum"  dedi.