CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Arslan mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz! Bu özel gün vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk kadınına verdiği büyük önemi ve Cumhuriyet'in Türk kadınına sağladığı avantajları bir kez daha hatırlamak istiyoruz.

Atatürk, Türk kadınının toplumdaki yerini güçlendirmek için çeşitli reformlar gerçekleştirmiş, onlara eğitimde ve iş hayatında eşit fırsatlar sunmuştur. Kadınların siyasi hayata katılmasını sağlayarak, onların toplumsal rollerini güçlendirmiş ve ülkenin kalkınmasında önemli bir etken haline gelmelerine olanak tanımıştır.

Cumhuriyetin Türk kadınına sağladığı avantajlar arasında eğitimde ve iş hayatında eşitlik, kadınların seçme ve seçilme hakkı gibi temel haklar yer almaktadır. Kadınlar, Cumhuriyet döneminde özgür bir şekilde kendilerini ifade edebilme, kariyer yapabilme ve toplumun her alanında liderlik rolleri üstlenebilme imkanına sahip olmuşlardır.

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonuyla şekillenen Türk kadını, ülkenin her köşesinde başarılarıyla gurur duyulan birer örnek olarak varlığını sürdürmektedir. Dünya Kadınlar Günü'nde, kadınların elde ettiği bu hakları ve avantajları bir kez daha kutluyor, kadınların toplumdaki önemli rollerini daha da güçlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Akın, Arslan ve Yönetimini Tebrik Etti Akın, Arslan ve Yönetimini Tebrik Etti