CHP'nin Karaman Belediye Başkan adayı ilan edilen Mustafa Kalaycı'nın CHP'den adaylık başvurusu yapmadan aylar öncesinden MHP'den aday gösterilmek adına girişimlerde bulunduğu ve MHP Genel Merkezi'ne defalarca gttiği halde MHP Genel Merkezi'nin Kalaycı'nın adaylığına sıcak bakmadığı ve reddettiği iddia edildi

SON ÇARE CHP!
MHP'den aday gösterilmek için çok uğraştığı ve uğraşlarının sonuç vermediği iddia edilen Kalaycı son çare olarak bir kez daha CHP'nin kapısını çalarak CHP'den Karaman Belediye Başkan adaylık başvurusunda bulundu.

SİYASİ YAŞAMI ZİKZAKLARLA DOLU!
Karaman'dan başka bir adaylık başvurusu olmaması üzerine Kalaycı'nın adaylığı netleşirken Kalaycı'nın siyasi yaşamı zikzaklarla dolu olması da dikkatlerden kaçmıyor.

AKP'den Karaman Belediye Başkanlığı yapan Kalaycı, AKP'den ihraç edileceğini anlayınca AKP'den istifa etmiş ve MHP'ye üye olmuştu ve MHP'den Karaman Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Kalaycı MHP'de de uzun soluklu bir siyaset izleyememiş ve noter kanalıyla MHP'den istifa etmiş ve CHP saflarına katılmıştı.

Soner Kodaman, Trolleri ve Vedat Öztürk Korkusu... Soner Kodaman, Trolleri ve Vedat Öztürk Korkusu...

DERDİ HİZMET DEĞİL, KOLTUK!
Kalaycı'nın bu tutumu, Kalaycı'nın 'ideolojik bir görüşü yok. Kalaycı'nın partisi olmaz. Seçilebilir hangi parti adaylık verirse o partili olur. Kalaycı'nın derdi Karaman'a hizmet etmek değil, koltuk' yorumlarında bulunuldu.