CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, 'Dünya Otizm Farkındalık Günü' ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde, toplumumuzun tüm kesimlerini otizm spektrum bozukluğuyla ilgili farkındalık oluşturmaya ve destek olmaya davet ediyoruz. Otizm, bireylerin yaşam deneyimlerini etkileyen karmaşık bir gelişimsel bozukluktur ve her yaşta görülebilir. Bu önemli günde, otizm spektrumunda yer alan bireylerin haklarına saygı duyarak, onların toplumda tam ve eşit bir şekilde yer almasını sağlamak için çaba göstermeliyiz.

Toplumumuzda otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylerin ve ailelerinin karşılaştığı zorlukları anlamak ve desteklemek, hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle, farkındalık yaratma ve eğitim faaliyetlerine katkıda bulunarak, otizm spektrumunda yer alan bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik adımlar atmamız gerekmektedir.

CHP Kozlu İlçe Başkanlığı olarak, Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde toplumumuzu bilinçlendirme ve destekleme konusundaki çabalarımızı sürdüreceğiz. Otizm spektrumunda yer alan bireylerin haklarına saygı duyarak, onların yaşamlarını daha iyi hale getirmek için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

Kozlu'da Ali Bektaş Kaybetti, CHP Altuğ Dökmeci İle Kazandı... Kozlu'da Ali Bektaş Kaybetti, CHP Altuğ Dökmeci İle Kazandı...