AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'in gazetecilerle ilgili 'çürük elma' sözlerinin sorulması üzerine, "Gazeteci konusu bizim için hassas bir konu, uzun uzun tartışılması gereken bir konu" dedi.

Şehit madenci Tevfik Soy’u unutmadılar Şehit madenci Tevfik Soy’u unutmadılar

Daha önce ZGC ziyareti sırasında, "üçkağıtçılarla, dolandırıcılarla işim olmaz" sözlerini sadece Akın Kavi'nin üzerine alınıp kendisini mahkemeye verdiğini belirten Çağlayan, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı; 

"Onun yakını varmış da senaryoya bak. Ya arkadaş burada gazetecilikle falan uğraşmayın. Siz gidin Hollywood'da falan böyle senaryo yazın ya. Tutar yani. Kimsenin aklına gelmez böyle şeyler. Yalan! Bugün çıksın desin ki; 'evet Mustafa Çağlayan bunu Kilimli ilçe Belediyesi'ne işe sokmuştur. Başlasın, şu anda gelişsin ben bugün istifa ediyorum görevimden. Bugün istifa ediyorum. Gazeteci diyorsunuz, yazıları da kendi yazmıyordur. Başkasına yazdırıyordur. Öyle bir kabiliyeti de yok. O kadar açık konuşuyorum. Bakın ben zaten Cemiyette bir gün toplantı gerçekleştirildi. Orada dedim ki; 'benim üç kağıtçılarla işim yok. Benim millete şantaj yapanlarla işim yok' dedim. Beni bir kişi mahkemeye verdi. Nedense üzerine alınmış Akın Kavi. Ben diyorum ki benim üçkağıtçılarla, adam üzerine alıp mahkemeye veriyor. Benim milleti kandıranlarla, dolandıranlarla, kumpas kuranlarla, şantaj yapanlarla asla işim yok diyorum. Beni gidiyor, mahkemeye veriyor. Bir kişi. Bak burada kaç tane gazeteci var? Hiç kimse vermedi. Bir kişi var. Akın Kavi. Sormak lazım neden üstüne alınır diye. 'Dolandırıcılarla' dedim. Sen üstüne alındın. 'Kumpasçılarla' dedim. Sen üstüne alındın. Başka da kimse alınmadı. Mahkeme de kararını vermiş. Kovuşturmaya yer yoktur." dedi.

Kaynak: www.pusulagazetesi.com.tr