Her seçimde her koltuğa aday adayı olan, İstanbul'da yaşayıp İstanbul'da harcayan, seçimden seçime Ereğli'yi hatırlayan Ereğli Belediye Başkan aday adayı Buket Müftüoğlu 'AMATÖRCE' tasarlanmış, pikseli düşük şekilde sosyal medya hesabında yayınladığı ve 'kendi projelerim' diye tanıttığı projelerin tamamının 'çalıntı' olduğu ortaya çıktı.

Sosyal Medya hesaplarında;''Sosyal Belediyecilik alanında önce çocukların, sonra savunmasız sokak hayvanlarının, ardından gençliğin ve kadınların mutluluğunu ön 
planda tutarak ''PROJELER YARATTIK.''
(!)
Aday adaylığımı açıkladigim ilk günden ''PROJELERİMİ'' (!) saygıdeğer örgütüm ve hemşerilerimle her platformda paylaşmaya çalıştım.''şeklinde projeler  yaratıp paylaşmaya çalıştığını ifade eden Müftüoğlu'nun sosyal medya hesaplarında paylaştığı 'Gençlik ve Yaşam Merkezi' projesinin, 'GOOA ARCHITECTURE -  CONSTRUCTİON'' firması tarafından 'Maltepe Belediyesi' için çizilmişbir proje olduğu ifşa oldu.

CHP'li Öztürk, AKP'li Kodaman'ı Gökçebey'de Sandığa Gömüyor !! CHP'li Öztürk, AKP'li Kodaman'ı Gökçebey'de Sandığa Gömüyor !!

Müftüoğlu, 'reklamcı' olmasına karşın başkalarına ait projeleri araklayıp, 'PROJELER YARATTIK' tabiri kullanması Ereğli'de gülünç karşılanırken, 'daha proje üretemeyen biri nasıl olurda Ereğli'yi yönetmeye talip olur' yorumları yapıldı.

'Proje Araklama' konusunda daha da ileri giden Buket Müftüoğlu'nun 'çöp ve atıktan elektrik üretme projesi' adı altında yayınladığı, amatörce tasarlanan ve pikseli oldukça düşük fotoğrafında, 2016 yılında Elazığ'da 10 bin konutun ihtiyacını karşılayacak olan 'Çöpten Enerji Üretim Tesisi'ne' ait fotoğraflardan araklandığı deşifre oldu.

Her seçimde Ereğli'yi anımsayan ve Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Buket Müftüoğlu'nun 'Photosop bilgisinden yoksun ve pikseli düşük şekilde 'projelerim' diye yayınladığı ama aslında başkalarına ait projelerin gerçek ve güncel çizimleri aşağıda ki gibidir.

İŞTE MÜFTÜOĞLUNUN ARAKLADIĞI PROJELER;
GENÇLİK VE YAŞAM MERKEZİ 
  

ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETME PROJESİ